Що повинна зробити Україна заради траншу від МВФ: названо жорсткі умови

Наступний візит місії ЄС з оцінки виконання 4-й програми макрофінансової допомоги запланований на 13-15 березня

Що повинна зробити Україна заради траншу від МВФ: названо жорсткі умови
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Україна виконала понад половини зобов’язань, необхідних для надання другого траншу (500 млн євро), ще 5 з 12 передбачених програмою умов перебувають на різних етапах виконання.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Інтерфакс“, таку заяву в ході зустрічі з віце-президентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом зробила міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Loading...

За її словами, незабаром будуть оголошені результати відбору суддів Вищого антикорупційного суду України. Крім того, напередодні, 28 лютого, ВР ратифікувала Багатосторонню конвенцію по виконанню заходів, стоовно угод про оподаткування в цілях протидії розмивання податкової бази і виведення прибутку з-під оподаткування, також був прийнятий в першому читанні законопроект про введення інституту уповноваженого економічного оператора.

Тепер, за словами Маркарової, потрібно прийняти законопроект щодо  запобігання та протидію відмиванню доходів – одне з центральних зобов’язань України перед ЄС, а також запровадити інститут уповноваженого економічного оператора.

Як повідомлялося раніше, Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці з МВФ на умовах програми Stand-By Arrangement (SBA), яку Рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018. Завдяки надходженню на суму 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько 1,4 млрд дол США) від Фонду міжнародні резерви України зросли до 20,11 млрд дол США станом на 21 грудня 2018 року. Це п’ятирічний максимум — останній раз такий рівень міжнародних резервів був зафіксований в січні 2014 року.

Також повідомлялося, що подання до Конституційного суду щодо визнання неконституційною статті 368-2 КК, що передбачає покарання за незаконне збагачення, яку скасував суд, підписали 59 народних депутатів Верховної Ради України. Визнана неконституційною стаття КК зобов’язувала держслужбовців надавати пояснення про джерела своїх доходів і доходів членів їх сімей. Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення ввели в 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріплених меморандумом.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...