На Землю впаде радянський супутник, який провів у космосі майже 50 років

«Космос-482» 31 березня 1972 року за допомогою ракети-носія «Молния-М»

На Землю впаде радянський супутник, який провів у космосі майже 50 років
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вже в цьому році на Землю може впасти радянська дослідна станція «Космос-482», яка була призначена для вивчення Венери.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Газета.ru.

СРСР запустив «Космос-482» 31 березня 1972 року за допомогою ракети-носія «Молния-М». «Космос-482» був близнюком станції «Венера-8», але на відміну від неї не зміг покинути орбіту Землі – відмовив розгінний блок, апарату не вдалося вийти на відлітну траєкторію, і станція залишилася на навколоземній орбіті.

Майже відразу на Землю впали деякі частини ракети (наприклад, рама паливних баків), але основна маса станції залишається в космосі. Вчені кажуть, що посадкова частина “Космосу-482” обертається навколо Землі з періодом 112 хвилин, вона має масу 495 кілограм і через тертя об атмосферу постійно втрачає висоту.

Цікаво те, що посадковий модуль розроблявся так, щоб він зміг витримати високі температури при вході в атмосферу Венери. З цієї причини при вході в атмосферу Землі він може і не згоріти.

Але є фахівці, які кажуть, що станція впаде в 2023 році – поверхні нашої планети можуть досягти близько 500 кг металу.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вчені з NASA провели дивовижний експеримент, який відтворив зародження життя в океані Землі близько 4 млрд років тому. Результати експерименту можуть мати певне значення для оцінки ймовірності зародження життя на небесних тілах, що мають значні запаси рідкої води (супутник Юпітера — Європа, супутник Сатурна — Енцелад).

Днями в NASA визначилися з датами запуску пілотованої експедиції на Марс.

Американське космічне агентство планує в 2023 році запустити спектрофотометр SPHEREx, який буде вивчати різні епохи космічної історії — від перших секунд після Великого вибуху до формування планет.

Джерело: Народна Правда