Томос: ПЦУ здобула нову перемогу, але без бійки не обійшлося

Долучитися до ПЦУ вирішила релігійна громада УАПЦ з Чернівецької області

Томос: ПЦУ здобула нову перемогу, але без бійки не обійшлося
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

На Буковині ще одна церковна громада прийняла рішення про перехід до Православної  Церкви України – в селі Бережонка Вижницького району прихожани церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова вирішили вийти з підпорядкування колишньої УПЦ МП і перейти до Православної Церкви України, однак збори громади закінчилися бійкою священиків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише місцеве видання  molbuk.ua.

На зборах релігійної громади були присутніми 192 мешканці села. Рішення за перехід було ухвалене 164-ма голосами селян. “Проти” проголосувало 18 осіб та “утрималося” 10 осіб.

Водночас на збори привезли прихожан з сусідніх сіл Замостя, Мілієво, Коритне, які виступали проти переходу церкви до ПЦУ.

Священик церкви Івана Богослова отець Миколай під час зборів вдарив благочинного Вижницького району Іллю Кігніцького, який отримав травми обличчя. Отець Миколай звинуватив його у тому, що він навмисне підбурює людей і є розкольником.

До речі, у церкві святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова у Бережонці колись чимало років служив батько митрополита Онуфрія – протоієрей Володимир Іванович Березовський.

Нагадаємо, в Україні вже понад 400 парафій УПЦ Московського патріархату вирішили перейти  до новоствореної Православної церкви України.  Лідером за активністю переходів папафій до ПЦУ є Волинська область. Там близько 100 парафій вийшли з УПЦ МП,  тоді як загальна кількість зареєстрованих громад цієї церкви в регіоні одна із найбільших по Україні – більше 600.

Додамо, що в Московському патріархаті влаштували істерику через перехід громад до ПЦУ. Єпископ Баришівський Української православної церкви Московського патріархату Віктор (Коцаба) звернувся до офіціних представників Організації Об’єднаних Націй, Європейського союзу та ОБСЄ через нібито факти масових порушень прав людини в Україні та “реальну загрозу” ескалації релігійних конфліктів.

До слова, після переходу громади Свято-Миколаївського храму у селі Жидичин Ківерцівського району на Волині до Православної церкви України стався конфлікт зі стріляниною. Священик Московського патріархату відкрив прицільний вогонь з вогнепальної зброї по людях.

Джерело: Народна Правда