ПЦУ готується до чергової перемоги над московським патріархатом

Румунська патріархія висловила готовність визнати автокефалію ПЦУ, якщо отримає письмові запевнення в тому, що етнічна і мовна ідентичність румунів в Україні буде поважатися

ПЦУ готується до чергової перемоги над московським патріархатом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Православна церква України готова виконати умови, які висунула Румунська церква для визнання ПЦУ.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, раніше Румунська православна церква заявила, що може визнати ПЦУ, але в обмін на гарантії прав і свобод румуномовних церковних громад на Буковині. Зараз ці громади перебувають у віданні московського патріархату.

“Ми готові. І це буде дзеркальним кроком, тому що на території Румунської церкви вже створено вікаріат для українських парафій, де моляться українці. Чому б нам не надати таку ж можливість для румун?”, – заявив в інтерв’ю “Українській правді” предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній.

Він також підкреслив, що це не проблема, “впевнений, ми вирішимо це питання, і Румунська церква визнає нашу автокефалію”.

Нагадаємо, раніше митрополит Епіфаній заявив, що вести переговори з предстоятелем УПЦ МП Онурфієм нереально, оскільки це людина, яка на 100% віддана інтересам російської церкви та держави. Одночасно з цим він додав, що переговори треба вести з патріархом Кирилом, але як це зробити, він не знає: «Яким чином вести діалог, якщо ми перебуваємо в стані війни, якщо вони не говорять тепер навіть зі Вселенським патріархом».

Напередодні на Буковині ще одна церковна громада прийняла рішення про перехід у Православну Церкву України — в селі Бережонка Вижницького району парафіяни церкви святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова вирішили вийти з підпорядкування колишньої УПЦ МП і перейти в Православну Церкву України, однак збори громади закінчилися бійкою священиків.

Джерело: Народна Правда