Як МКС захопила Crew Dragon: в NASA показали цікаве відео із заміною «Союзу»

Crew Dragon здатний провести в зістикованому до МКС стані понад 200 днів

Як МКС захопила Crew Dragon: в NASA показали цікаве відео із заміною «Союзу»
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

NASA показало автоматичне стикування космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX до Міжнародної космічної станції.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, для стикування використовували міжнародний стикувальний адаптер IDA (International Docking Adapter), які встановлено на модулі Harmony (американський сегмент МКС).

Дивитися з 8:10 хвилини

https://www.youtube.com/watch?v=JBs6ru5HKOw

Crew Dragon здатний провести в зістикованому до МКС стані понад 200 днів, але в цей раз він пробуде на орбіті тільки тиждень, потім повернеться на Землю, доставивши зі станції якийсь вантаж.

ITC зазначає, що поточний контракт з NASA вимагає, щоб SpaceX кожного разу використовувала новий Crew Dragon. При цьому контракт NASA з Boeing дозволяє використовувати один і той же корабель Starliner повторно.

Нагадаємо, перший, схвалений NASA, тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції пройшов 2 березня. Перший політ безпілотний, а роль єдиного пасажира корабля виконує жіночий манекен, який назвали на честь легендарної героїні фільмів «Чужий» — Ріплі, її одягнули в фірмовий скафандр SpaceX.

3 березня Crew Dragon пристикувався до станції. Для маневрування в космосі Crew Dragon оснащений 16 двигунами Draco, які працюють на суміші монометілгідразіну і тетроксид азоту. Саме це дозволило коректувати траєкторію польоту корабля у міру наближення до МКС.

Джерело: Народна Правда