Від СНІДу вилікувалася вже друга людина: чому лікарі не поспішають радіти відкриттю

Незважаючи на два випадки лікування, лікарі не вважають цей метод доцільним

Від СНІДу вилікувалася вже друга людина: чому лікарі не поспішають радіти відкриттю
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Лікарі зафіксували другий випадок лікування пацієнта від синдрому набутого імунодефіциту людини.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Daily Mail.

Вилікувався від СНІДу житель Великобританії, який заразився ВІЛ 15 років тому. У 2016 році лікарі діагностували у нього онкологію. Він пережив процедуру пересадки стовбурових клітин від донора з вродженим імунітетом до ВІЛ. В результаті у пацієнта також виробилася стійкість до хвороби.

Зазначимо, перший випадок також був пов’язаний зі стовбуровими клітинами. Операцію провели Тімоті Рею Брауну в одній з клінік Берліна. ВІЛ він заразився ще в 1996 році, а клітини йому пересадили через 12 років.

Незважаючи на два випадки лікування, лікарі не вважають цей метод доцільним, оскільки інші аналогічні пересадки зазнали невдачі. Крім того, він небезпечний.

Як повідомлялося раніше, смертність у світі від СНІДу знижується — в 2017 році померло 940 тисяч чоловік. Незважаючи на те, що цифра величезна, це вдвічі менше людей, ніж у 2005 році. Всього з початку епідемії від СНІДу в усьому світі померли 5,5 млн осіб. Такої великої кількості померлих могло не бути, якби хворим вчасно поставили діагноз і призначили ефективне лікування. З цим в Україні проблеми, тільки 40% ВІЛ-інфікованих людей отримують високоефективну антиретровірусну терапію.

Вперше про СНІД заговорили у 80-х роках 20 століття. Про те, як уберегтися від інфікування, а про перші ознаки ВІЛ-інфекції, необхідно знати кожному.

Джерело: Народна Правда