День народження Шевченка: як Україна вшанує пам’ять поета

В Каневі відбудеться нагородження лауреатів Шевченківської премії

День народження Шевченка: як Україна вшанує пам’ять поета
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда
З нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка у Києві пройде низка тематичних заходів, а також відбудеться нагородження лауреатів Шевченківської премії в Каневі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Укрінформ.

У Києві в Парку імені Тараса Шевченка відбудеться акція солідарності з кримчанами, організована Кримською правозахисною групою.

“З 9 березня 2014 року у різних містах Криму започаткували традицію виходити до пам’ятника Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації. Цього дня окупантами були викрадені організатори руху “Євромайдан-Крим” Андрій Щекун та Анатолій Ковальский. 9 березня 2015 року були затримані активісти (Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші), які вийшли з українськими прапорами. 9 березня 2016 року російська адміністрація взагалі заборонила проводити мирну акцію. Більше того, в багатьох містах Криму окупаційна влада навіть забороняє покладати квіти до пам’ятників Тарасу Шевченку. У мирному Києві в 2019 році ми демонструємо свою солідарність з кримчанами, які не змирилися з окупацією та продовжують боротьбу за український Крим”, – зазначають організатори акції солідарності з патріотами, які живуть в анексованому Криму.

Під час акції відбудеться виставка фотографій із Криму, а також можна буде написати листа українським в’язням Кремля.

Також 9 березня у Національній філармонії відбудеться концерт «Світе тихий, краю милий, моя Україно…», під час якого звучатимуть твори на вірші Тараса Шевченка у виконанні Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди.

У Національному музеї Тараса Шевченка о 18:00 відбудеться спеціальний показ художньої стрічки “Тарас. Повернення”, створеної за підтримки Держкіно.

Крім цього, традиційно в день народження Шевченка відбудеться нагородження лауреатів Шевченківської премії в Каневі.

Нагадаємо, також стало відомо, що 9 березня скандальний український телеканал «Інтер» покаже концерт Таїсії Повалій, який відбувся раніше в Кремлі.

Джерело: Народна Правда