Скандал із корупцією в оборонці: Луценко розкрив кілька гучних деталей

Генпрокурор розповів про розслідування корупційного скандалу в "Укроборонпромі"

Скандал із корупцією в оборонці: Луценко розкрив кілька гучних деталей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів деталі  розслідування правоохоронними органами справ про розкрадання в “Укроборонпромі”, до якого причетне оточення президента Петра Порошенка.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це він розповів в інтерв’ю виданню “Цензор.НЕТ“.

Loading...

Луценко прокоментував корупційний скандал щодо постачання зброї на заводи “Укроборонпрому” компанією “Оптимумспецдеталь”, до якого причетний “куратор” концерну – заступник секретаря РНБО Олег Гладковський та його син Ігор, що сколихнув країну і призвів до численних акцій протесту. Як виявилося, детективи НАБУ відкрили справу ще у 2016-му, однак жодних дій щодо Гладковських не вчинили, а ГПУ так і не встигла не передати до суду справу про ухилення від сплати податків.

“У 2016 році, розслідуючи одну з сотень справ по “Укроборонпрому”,  військова прокуратура вийшла на фірму “Оптимумспецдеталь”. Реальним власником є Андрій  Рогоза, а документальний власник – його представник. Це підтверджує і ця підставна особа. Тим не менше, “Оптимумспецдеталь” – не фіктивна фірма. Це реальна фірма з серйозним офісом. А супутня фірма “Ренал” – це інструментальний цех із діючими станками і працівниками, з випробувальними стендами і всім, що необхідно для інструментального виробництва. Як тепер мені зрозуміло, історія цієї фірми практично показує ту проблему, яка є в “Укроборонпромі”. А власне: пан Рогоза, який має можливість доставляти потрібні українській армії деталі та вузли з країни-агресора, не міг пробитися з поставками до підприємства “Укроборонпром”,  – заявив  Луценко.

За словами Луценка, “допомагати” Україні Рогоза вирішив через  свого знайомого  Віталія Жукова, у якого є однокурсник по Київському інституту міжнародних відносин – Гладковський-молодший.

“Рогоза сподівався, що тепер він буде використовувати це прізвище для того, щоб перемагати в тендерах. Будь-яка фірма не може працювати на “Укроборонпром”. Їй потрібен допуск на поставки. Раніше цей допуск давав сам концерн через свою службу безпеки. Не СБУ, а служба безпеки концерну. І, наприклад, у 2014 році таких фірм-постачальників було 500. У 2015 – 3700. У 2016 – 4300. А в 2017 – 5700. І зрештою “Укроборонпром” видав наказ у 2018 році, яким передав відповідальність за перевірку доброчесності цих фірм вниз, на підприємства. Що, на мій погляд, неправильно”, – розповів Луценко.

Також Генпрокурор прокоментував і скандальне листування Рогози і Жукова.

“Листування Рогози з Гладковським не існує. Принаймні, ми не встановили. Але листування Рогози і Жукова показує нам обізнаність і Жукова, і Гладковського з тим, що робить Рогоза. З точки зору людської логіки все зрозуміло: вони співучасники. З точки зору юридичної ми маємо а) довести автентичність цієї переписки і б) отримати хоч якісь інші докази, бо просто переписка не є підставою для суду. Саме цим і займається Військова прокуратура. Ми передали телефони на експертизу до уповноваженого для цього органу (Київський інститут судових експертиз). В разі підтвердження автентичності я не виключаю, що можуть бути інші підозри, крім Рогози”, – зазначив Луценко.

Луценко спростував деяку інформацію з журналістського розслідування Дениса Бігуса.

“Тепер ми маємо документи, по яким бачимо, що Рогоза, уже підкріплений новими знайомствами, активно пробивається на ринок “Укроборонпрому”. Ми точно встановили, і тут знову помилився Бігус, що за весь час існування цих двох структур, “Оптімумспецдеталь” і “Ренал”, вони мають не 250, а 140 млн гривень обороту на торгівлі з держпідприємствами. Це не прибуток, не привласнення, це продали деталей на таку суму. У 2015-16 роках “Оптимумспецдеталь” постачала продукцію на 9 підприємств – Київський, Харківський, Житомирський бронетанкові заводи, в тому числі, але у структурі витрат “Оптимумспецдеталь” займає лише 3% від загальних закупівель”, – заявив Луценко.

Також генпрокурор повідомив, що зараз службова перевірка з використанням детектора брехні.

“У ГПУ був доступ тільки у військових прокурорів. Навіть у мене на столі тих матеріалів, які оприлюднив Бігус, не було. Вони були тільки у військових. Хоча виймали переписку з телефону Жукова технікою МВС”, – розкрив деталі Луценко.

Нагадаємо, колишній заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони та бізнес-партнер президента України Петра Порошенка Олег Гладковський особисто як мінімум один раз отримував «відкат» з розкрадання в оборонному комплексі. За даними журналістів, в кінці 2016 – початку 2017 років «Укроборонпром» закупив російські деталі для літаків АН-26, переплативши в 5 разів. Вони коштували Україні 14,38 млн грн, хоча з Москви вилітали за 2,3 млн.

Раніше повідомлялося, що детективи Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали діючого і колишнього директорів ДП ДГЗП «Спецтехноекспорт» (входить до складу державного концерну «Укроборонпром»). 

Напередодні журналісти Bihus.info оприлюднили дані розслідування, яке встановило, що особи, наближені до президента України Петра Порошенка, є учасниками мільйонних схем розкрадання в оборонному комплексі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...