Готувались задіяти “миротворців”: екс-ватажок “ДНР” розкрив план Путіна з захоплення Донбасу

Гіркін був упевнений, що головне завдання полягає в забезпеченні проведення референдуму

Готувались задіяти “миротворців”: екс-ватажок  “ДНР” розкрив план Путіна з захоплення Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Екс-ватажок “ДНР” Ігор Стрєлков-Гіркін розкрив план Росії щодо захоплення Донбасу і те, що бойовики розраховували на “кримський сценарій”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на сайт бойовиків.

Бойовик дав розгорнуті відповіді на надіслані запитання “Донецького”, який підготував інтерв’ю, яке з’явилося на сайті бойовиків.

“У мене були підстави розраховувати на “кримський сценарій” для Донбасу і навіть ширше – на створення “Новоросії”. Вірогідність прямої підтримки з боку РФ на той момент була дуже висока. Нагадаю, що на кордонах України на той момент було зосереджене велике військове угруповання ЗС РФ, було безліч свідчень того, що військові вже наносять на бойову техніку емблеми “МС” – “Миротворчих сил”, – написав Гіркін.

За його словами, він був впевнений, що головне завдання полягає у забезпеченні проведення референдуму, а після нього РФ надасть підтримку бойовикам.

“Відступ” з боку Кремля почався приблизно з 26 квітня (нагадаю – ми зайшли в Слов’янськ 12 квітня, тобто пройшло 2 тижні з моменту початку збройного протистояння). Наскільки мені відомо – в ці дні відбулося засідання Радбезу РФ, на якому було ухвалено рішення відкласти введення російських військ в Україну”, – пише Гіркін.

За його словами, 7 травня 2014 року Москва повністю анулювала плани повалення київської влади.

“Я зрозумів це по дзвінку, який зробив мені з Криму Сергій Аксьонов в ті самі дні (7-9 травня, точно не пам’ятаю)- прямо запропонував мені терміново повертатися в Крим, де у мене все буде добре”. На моє питання – “куди подіти сотні ополченців” він зрозуміло не відповів, на цьому моє з ним спілкування перервалося до осені”, – згадав екс-ватажок.

Він пише, що тоді до нього прийшло усвідомлення, що їх зрадили.

“Але залишалася надія на те, що якщо ми зуміємо протриматися досить довго – то ситуація зміниться і підтримка з боку РФ все-таки буде надана. Так і сталося пізніше, але “триматися” довелося не дні або тижні, а три з половиною місяці”, – пише бойовик.

Нагадаємо, що головний редактор «Ехо Москви» Олексій Венедиктов пояснив, чому російський терорист Ігор Гиркин, який брав участь в окупації Криму і виступав одним з ініціаторів російської агресії на Донбасі в 2014 році, зараз виявився непотрібним владі РФ.

Джерело: Народна Правда