Стрілянина в мечетях Нової Зеландії: з’явилося моторошне відео напередодні бійні

Брентон Таррант дотримується ультраправих поглядів, він вів пряму трансляцію вбивств у мережі, а раніше заявляв, що ненавидить мігрантів

Стрілянина в мечетях Нової Зеландії: з’явилося моторошне відео напередодні бійні
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

В мережі опублікували кілька відео стріму, який транслював 28-річний Брентон Таррант – стрілець, який вбив десятки людей в мечетях міста Крайстчерч в Новій Зеландії.

НАРОДНА ПРАВДА нагадує, що кількість жертв атаки вже досягла 40 осіб.

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн назвала те, що трапилося «екстремальним і безпрецедентним актом насильства» і «одним з найбільш похмурих днів» в історії країни.

Таррант напередодні бійні опублікував в інтернеті 37-сторінковий ультраправий «маніфест», де пояснив, чому зважився на злочин – він звичайний білий хлопець, який бореться за майбутнє свого народу. На ріжках автомата Таррант написав «ключові моменти становлення європейської цивілізації». Таррант дотримувався ультраправих націоналістичних поглядів. Розстріляти людей в мечетях йому допомогли, поліція вже затримала його спільників: троє чоловіків і одна жінка. При цьому сам Таррант ще не затриманий.

За словами стрілка, ключова подія, після якої він зважився на атаку, став теракт в Стокгольмі в 2017 (загинули п’ять осіб). Серед загиблих була 11-річна Еббі Аккерлюнд. Таррант стверджує, що помстився за неї.

Зараз у місті закриті всі школи і державні установи. Місцева влада просить людей не залишати свої будинки.

На цих кадрах відображені останні хвилини перед початком атаки. Таррант їде в машині під музику ‘Remove Kebab’. Як пояснює Mash, це пісня-мем часів балканської війни — патріотичний сербський гімн. Далі він також під музику направляється до мечеті.

Нагадаємо, в Києві на вулиці Флоренції сталася стрілянина, в результаті чого загинув чоловік.

Джерело: Народна Правда