Лікувати більше не будуть: українцям підготували неприємний “сюрприз”

В Україні хочуть припинити фінансування пацієнтів, які не уклали декларацій

Лікувати більше не будуть: українцям підготували неприємний “сюрприз”
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Міністерство охорони здоров’я з 1 квітня хоче припинити фінансування пацієнтів, які не уклали декларацій з лікарем. Для таких пацієнтів це може нести негативні наслідки. На даний момент це рішення не затверджене.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Сегодня“.

Loading...

“Лікарю куди вигідніше буде приймати пацієнтів з деклараціями, а людям з “червоного” списку говорити, що все розписано на кілька годин вперед, а потім треба йти додому до пацієнта. Різниця в оплаті хоч і не велика, але вона все одно є”, – прокоментував виданню столичний терапевт.

Разом з тим, медичний експерт Зоряна Черненко стверджує, що допомогу отримають всі, оскільки “у нас закони говорять, що кожен українець має право на медичну допомогу”: “І тільки інший закон може це право обмежити, а не постанова Кабміну. Якщо хтось порушить цю норму, то йому буде загрожувати кримінальне переслідування”.

Нагадаємо, в Україні пацієнти терапевтів, сімейних лікарів і педіатрів поділені на два списки — “зелений” (уклали декларації з лікарями) і “червоний” (не уклали). Національна служба здоров’я заявляє, що в “зеленому” списку – майже 26 млн українців.

Зараз МОЗ хоче змінити правила фінансування, щоб збільшити фінансування “зелених”. Сьогодні за одного пацієнта з обох списків лікар отримує 370 гривень в рік. Якщо Кабмін прийме ініціативу медчиновников, з 1 квітня за людину з “червоного” списку лікарі отримуватимуть по 120 гривень на рік. Раніше планувалося, що таке зниження відбудеться тільки 1 липня. У міністерстві зазначають — цей крок дозволить заощадити 360 млн грн.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва вирішив відмінити попереднє рішення, яке забороняло Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я.

За даними опитування Центру Разумкова, українці витрачають на ліки і візити до лікарів близько п’яти тисяч гривень в рік.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...