Не звільнили, а підвищили!

Скандальну чиновницю із Тернопільської обласної юстиції С.Цимбалісту незаконно перевели на керівну посаду.

Не звільнили, а підвищили!
Автор Марія Петренко в Публікації

Управління тернопільської обласної юстиції за теперішнього керівництва є парадоксальною структурою. Минулого року працівники Тернопільської районного ДВС неодноразово скаржилися на жорстоке ставлення до себе начальниці цього ж відділу Світлани Цимбалістої. Врешті решт – практично всі співробітники районного ДВС написали звернення до Едуарда Кольцова з доказами систематичного приниження, шантажу та корупції з боку С.Цимбалістої. На що – Е.Кольцов не лише не звільнив цю начальницю з посади, а й підвищив її. Усе це відбулося із грубим порушенням законодавства.

Loading...

Призначення за гроші на керівні посади

 Реальність сьогодення настільки жахлива, що на Тернопільщині вже нікого не здивувати тотальною злочинністю та беззаконням. Останнього чимало в Головному територіальному управлінні юстиції в Тернопільській області, яке очолює чиновник ще з часів Януковича і який дивним чином уникнув люстрації – Едуард Станіславович Кольцов.

Жага до наживи, бездіяльність вищих правоохоронних органів та сліпа байдужість Міністерства юстиції України призвели до того, що місцевий начальник вже давно перестав приховувати свої «двоходові схеми» при призначеннях на керівні посади.

Так, Кольцов, щоб позбавити права на взяття усіх бажаючих громадян участі у конкурсі на керівні посади в Тернопільській юстиції спочатку оголошує конкурс на рівнозначну посаду десь у віддалених районах області. Проплачений кандидат стає беззаперечним переможцем конкурсу, оскільки у нього немає суперників, а якщо і є невдоволені, то їм пояснюють, що особа прийшла на цю посаду тимчасово, максимум на кілька днів. А вже через ці кілька днів так званого ВІП-чиновника переводять на рівнозначну домовлену керівну посаду в обласному центрі.

І за останній час можна спостерігати десятки випадків маніпуляцій із посадами у Тернопільській юстиції, кожна з яких приносить тисячі доларів.

Одним із показових таких випадків є призначення племінника скандального прокурора Тернополя часів Януковича Банаха – Володимира Дмитровича Банаха на начальника Тернопільського міського відділу ДВС.

Так, журналістам НАРОДНОЇ ПРАВДИ вдалося з’ясувати, що 19 лютого 2019 року звичайний  державний виконавець Банах Володимир Дмитрович за результатами конкурсу переведений на посаду начальника Заліщицького ДВС.

Про те вже на наступний день кар’єра племінника Банаха різко пішла в гору, і 20 лютого його без відповідного на те конкурсу було переведено на рівнозначну посаду -начальником Тернопільського міського відділу ДВС.

Раніше ми вже згадували, що Володимир Дмитрович Банах є племінником колишнього скандального прокурора Тернополя Сергія Банаха, який зараз працює деканом юридичного факультету ТНЕУ.

 Про те, не усім відомий той факт, що екс-прокурор Банах і начальник юстиції області Едуард Кольцов у давніх дружніх відносинах.

Єдиному, кому це призначення було невигідним – це попередньому начальнику Тернопільського міського відділу ДВС. Адже під тиском та погрозами Кольцов змусив колишнього керівника Тернопільського міського відділу ДВС Романа Литвина написати заяву на переведення на нищу посаду.

І не дивно, адже коли посади закінчуються, а призначати дітей та родичів «потрібних людей» все ж необхідно, Кольцов вирішує такі проблеми у звичний для себе спосіб.

Дані навички він , схоже, освоїв ще на попередніх посадах у внутрішній безпеці міліції – підставляти та знищувати своїх колег та підлеглих заради власної наживи.

Однак бувають і випадки, коли часу для оголошення конкурсів у віддалених районах просто немає: пропозиція надзвичайно приваблива, а клієнт може передумати, або обставини склалися так, що раніше поставленого ВІП-чиновника потрібно рятувати і замість звільнення незаконно повисити у посаді. При цьому законність таких дій дорівнює нулю.

 

За систематичні приниження підлеглих – підвищення від Е.Кольцова

У серпні 2018 року всі працівники Тернопільського районного ДВС на ім’я Кольцова написали колективне звернення, щодо начальника цього ж відділу – Світлани Цимбалістої.

Підставою звернення стали систематичні образи підлеглих з її сторони , порушення правил етичної поведінки, наклепи та погрози на адресу підлеглих.

За інформацією від працівників ДВС такі зухвалі дії С.Цимбалісти зумовлені дружніми відносинами з начальством управління юстиції.

Й замість того, щоб згідно із законодавством негайно звільнити Цимбалісту, Кольцов вирішив, що такі “цінні кадри” заслуговують просування по службі.

То ж вже 04.09.2018 р. Е.Кольцов видає наказ, яким переводить Цимбалісту ніби то на рівнозначну посаду – начальника Тернопільського міськрайонного відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Не звільнили, а підвищили!

Але – чи попередня посада, яку займала Цимбаліста і та, на яку її перевели після скарг є рівнозначними?

Журналісти- розслідувачі поцікавились, що про це говорить закон:

Згідно законодавства, а саме вимог ст. 41 Закону України «Про державну службу» державний службовець може бути переведений без участі у конкурсі лише на рівнозначну або нижчу посаду.

 Тобто, переведення на вищу посаду без участі у конкурсі є незаконним та не допускається.

Крім того ст.2 Закону України «Про державну службу» визначає, що рівнозначна посада – посада державної служби, що належить до однієї групи оплати праці з урахуванням юрисдикції державного органу.

Також журналісти НАРОДНОЇ ПРАВДИ звернулася до самого Едуарда Кольцова для підтвердження або спростування факту рівнозначності цих двох посад із наданням необхідних обґрунтувань.

У відповіді на письмовий запит , у  юстиції наголосили, що на їхню думку ці посади є рівнозначними та відносяться до однієї групи.

Не звільнили, а підвищили!

Не звільнили, а підвищили!

Не звільнили, а підвищили!

А от спеціалізоване Національне агентство України з питань державної служби надало зовсім інший висновок:

Посади “заступник начальника Тернопільського районного відділу ДВС” та “начальник Тернопільського міськрайонного відділу ДРАЦС” не входять до однієї групи оплати праці та не є рівнозначними.

Не звільнили, а підвищили!

Іншими словами, спочатку, щоб перевести Цимбалісту на іншу посаду начальник управління юстиції мав би оголосити конкурс на начальника Тернопільського міськрайонного відділу ДРАЦС. І за умови, якби Світлана Цимбаліста виграла б цей конкурс, то лише в тому випадку могла отримати підвищення.

Це підтверджує і відповідь на інформаційний запит з Національного агентства України з питань державної служби.

Не звільнили, а підвищили!

 

Однак, Кольцов всупереч нормам Закону України «Про державну службу» незаконно перевів Цимбалісту С.В. на вищу посаду начальника Тернопільського міськрайонного відділу ДРАЦС і зробив це без відповідного конкурсу!

Згідно інформації Управління юстиції Цимбаліста в період 05.09.2018 – 22.02.2019 отримала із державного бюджету заробітну плату у розмірі 74 798 гривень. Однак проблема полягає ще й в іншому – усі рішення, які приймалися незаконно призначеним керівником можуть оскаржувати в законному порядку, а  безпідставно виплачена заробітна плата – це прямі збитки державі. І ці збитки завдані саме Кольцовим, начальником тернопільської юстиції, який на стільки не компентентний, або ж свідомо у цьому випадку порушив закон.

Ці та інші злочинні діяння керівництва територіального управління юстиції в Тернопільській області можна припинити лише за ініціативою правоохоронних органів і  при детальному вивченні та проведенні аналогів у всіх призначеннях тернопільської юстиції. А допоки цього не сталося – призначення ставленників впливових, багатих людей, приховування та заохочення начальників відділів, які дозволяють собі ображати, шантажувати підлеглих – всі ці факти принижують юстицію в цілому та підбурюють населення проти чинної влади.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...