Росія готується воювати в Україні та може атакувати три країни НАТО – військовий експерт

Валентин Бадрак про те, як Росія збирається воювати зі США

Росія готується воювати в Україні та може атакувати три країни НАТО – військовий експерт Фото: "Валерій Герасимов і Володимир Путін"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Оновлена воєнна доктрина Росії формулює програму підготовки до масштабної війни. РФ сама навряд чи атакує країни НАТО, за виключенням трьох держав Балтії, але воюватиме зі США на території інших країн, серед яких і Україна.

Про те, до чого готується РФ і що треба знати Україні, в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Loading...

Про війну Росії проти України

Росія давно готувалася до війни з Україною. В процесі Кремль намагався проводити через свій парламент рішення, щоб створити певну “нормативно-правову базу” під свої агресивні дії. Восени 2009 року була ухвалена поправка до воєнної доктрини, яка передбачала, що Росія готова використовувати свої війська поза власною територією. Тобто для України це був чіткий сигнал про підготовку війни проти неї (під час анексії Криму Володимиру Путіну дозволили використовувати війська РФ за її межами, те ж саме було перед відправкою російських військ до Сирії, – НП).

Про воєнну доктрину РФ і війну проти НАТО

Про що йдеться у доктрині, яка з’явилася (начальник Генштабу Збройних сил РФ Валерій Герасимов нещодавно презентував доповідь, яка, на думку багатьох аналітиків, фактично передбачає перехід від гібридної війни до прямого військового протистояння із Заходом, тобто підготовку Росії до регіональних конфліктів і великої війни. Більше про це читайте за посиланням, – НП)? Росія, як держава, яка відчуває своє технологічне відставання від Заходу та його переваги в можливостях економічного тиску, грає на тому, що має більший поріг авантюрності. Вона поміщає свої дії в авантюрні обгортки. Тож Росії було надзвичайно важливо задекларувати, що вона втягнулася в гонку озброєнь і взялася за те, щоб технологічно перевершити противника. А ще – засвідчити, що вона й надалі діятиме агресивно.

З одного боку, всі розуміють, що Росія сама не вступить у війну проти НАТО. Хоча можна зробити застереження, що вона може вступити у війну проти держав Балтії (Литви, Латвії та Естонії, – НП), адже Кремль переконаний у тому, що НАТО не заступиться за Прибалтику…

…Що важливо знати в українських реаліях? Ця доктрина напряму є загрозою для нас. Коли Росія веде боротьбу проти Заходу й, зокрема, проти Сполучених Штатів, то завжди обирає шлях дій на території третіх країн. Тобто це протиборство відбувається не безпосередньо між Росією та США, а у вигляді впливу на такі країни, як Сирія та інші. В тому числі й Україна.

Про гібридну війну та російську зброю в Криму

Коли ми спостерігаємо за ракетними маневрами в Криму, то, з одного боку, розуміємо, що вони мають на меті залякати Захід, особливо Центральну і Східну Європу, адже це – форпост НАТО. З іншого боку, зрозуміло, що в разі якихось дій чи загострення риторики ми не можемо виключати, що ураження зазнають об’єкти в Україні. Це дуже важливий елемент цієї гри.

Кажуть, що таким чином Росія перейшла від гібридної війни до прямого протиборства. Це не зовсім так. Росія і надалі буде використовувати гібридну війну. А ця доктрина, насправді, як і оголошення про неї, якраз і є елементами цієї гібридної війни. Адже, з одного боку, Росія дійсно готується до великої війни. Але, з іншого боку, вона розуміє, що її розгортання – це перший крок до саморуйнації і, фактично, ліквідації РФ у тому вигляді, в якому вона зараз існує.

Повний текст інтерв’ю читайте на НАРОДНІЙ ПРАВДІ найближчим часом.

Марина Євтушок

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...