Підкорення космосу під питанням: Boeing переніс довгоочікуваний запуск через гучні скандали

Ситуація для США ускладнюється ще й тим, що для американської команди може просто не залишитися місця на космічному кораблі Росії

Підкорення космосу під питанням: Boeing переніс довгоочікуваний запуск через гучні скандали
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Американська компанія Boeing відклала безпілотний запуск корабля CST-100 Starliner.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише агентство Reuters.

Як відомо, ще минулого місяця NASA попередило Boeing, а також його головного конкурента SpaceX про проблеми проектування і безпеки. Обидві компанії повинні були їх вирішити, перш ніж відправляти людей в космос.

І якщо надалі в NASA, нагадаємо, схвалили тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції, то перший випробувальний політ Boeing, запланований на квітень перенесли на серпень. Reuters відзначає, це означає, що пілотований політ відбудеться не раніше листопада.

Як відомо, NASA платить Boeing і SpaceX мільярди доларів, компанії повинні представити альтернативу Space Shuttle.

Ситуація для США ускладнюється ще й тим, що для американської команди може просто не залишитися місця на космічному кораблі Росії. Остання, нагадаємо, після закриття програми космічних польотів США, доставляла американських астронавтів на МКС.

Складності у Boeing, пише Reuters, викликають не тільки технічні проблеми, але також і графіки запуску на мисі Канаверал. Квітневий запуск повинен був відбутися напередодні місії для Міністерства оборони у червні з космодрому на мисі Канаверал у Флориді, тому Boeing повинен був очистити стартовий майданчик до першого тижня травня.

Одночасно з цим, як відомо, за діяльність Boeing пильно стежать після двох авіакатастроф 737 MAX:

Нагадаємо, перший, схвалений NASA, тестовий запуск космічного корабля від SpaceX Crew Dragon до Міжнародної космічної станції пройшов 2 березня. Перший політ був безпілотним, а роль єдиного пасажира корабля виконував жіночий манекен, який назвали на честь легендарної героїні фільмів «Чужий» — Ріплі, її одягнули в фірмовий скафандр SpaceX.

3 березня Crew Dragon пристикувався до станції. Для маневрування в космосі Crew Dragon оснащений 16 двигунами Draco.

Американське космічне агентство NASA переглянуло розклад польотів надважкої ракети Space Launch System і корабля Orion.

Джерело: Народна Правда