Таємнича дірка на «Союзі»: космонавти проведуть небезпечний експеримент у космосі

Фахівці схиляються до версії про те, що отвір було просвердлено на Землі

Таємнича дірка на «Союзі»: космонавти проведуть небезпечний експеримент у космосі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Фахівці не можуть встановити походження отвору в побутовому відсіку космічного корабля “Союз МС-09”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс, інформації, яку зібрали російські космонавти при виході у відкритий космос, виявилося недостатньо.

“Для остаточних висновків доказів недостатньо, навіть тих, що зібрані при виході у відкритий космос. Можливо, будуть потрібні додаткові експерименти на орбіті”, – заявив глава “Роскосмосу” Дмитро Рогозін.

Раніше ЗМІ повідомляли, що розглядають дві версії походження отвору – його зробили при виготовленні корабля на Землі, його просвердлив хтось з екіпажу МКС вже в космосі.

Рогозін також повідомив, що на кораблі виявили сліди металевого пилу від свердління отвору: “У нас немає відповіді на питання, чому стружка була знайдена в певних місцях у побутовому відсіку. Або це результат гравітації, тоді це земна версія, тобто стружка була притягнута у певне місце. Або це потік повітря в побутовому відсіку”.

Як відомо, витік повітря на Міжнародній космічній станції була зафіксована 30 серпня. На щастя, падіння тиску було незначним. Пізніше стало ясно, що витік відбувається на кораблі “Союз МС-09”, німецький космонавт Олександр Герст виявив отвір. Російські космонавти залили отвір герметиком і закрили латками. Потім космонавти виходили у відкритий космос, щоб вивчити отвір зовні і взяти проби герметика – вони вирізали частини мікрометеоритного захисту корабля, і доставили їх потім на Землю.

Раніше джерело, знайоме з ходом розслідування, заявляло, що фахівці схилялися на користь версії про те, що отвір просвердлили при підготовці корабля до запуску на космодромі.

Нагадаємо, 11 жовтня під час виведення на навколоземну орбіту транспортного пілотованого корабля «Союз МС-10» сталася нештатна ситуація — спрацювала система аварійного порятунку. Корабель здійснив посадку в Казахстані по трасі польоту. На щастя, екіпаж — Олексій Овчінін (Роскосмос) і Нік Хейг (NASA) — вижили. «Роскосмос» публікував унікальне відео аварії.

У березні з Байконура запустили космічний корабель «Союз МС-12», до екіпажу якого входять учасники об’єднаної експедиції Олексій Овчінін («Роскосмос»), Нік Хейг (NASA) і Христина Кох ( NASA) — раніше Овчінін і Хейг не змогли дістатися на МКС на «Союзі МС-10».

Джерело: Народна Правда