Дивовижний Нептун: астрономи помітили народження потужної бурі на крижаному гіганті

В атмосфері Нептуна вирують найсильніші вітри серед планет Сонячної системи, за деякими оцінками, їх швидкості можуть досягати 2100 км/год

Дивовижний Нептун: астрономи помітили народження потужної бурі на крижаному гіганті
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Так звана Велика червона пляма на Юпітері – не єдиний масштабний ураган в Сонячній системі. Так, астрономи все частіше спостерігають народження ураганів на Нептуні, один з них навіть вдалося відстежити.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі Naked Science.

Перший ураган, так звану Велику темну пляма, помітив космічний зонд Voyager 2 в 1989 році. Розмірами ураган був з Землю. Вчені повідомляли, що атмосферний об’єкт проіснував як мінімум п’ять років і в 1994 році розсіявся.

Але з того часу астрономи зафіксували нові урагани на Нептуні. У 2018 році орбітальний телескоп Hubble зафіксував у північній півкулі крижаного гіганта чергову темну пляму антициклону. Через деякий час в тому ж році вчені провели тривалі спостереження і з’ясувати, що ураган набирає швидкість.

На фото великої темної плями, яке побачив Hubble, ще немає. Зате можна бачити кілька блискучих білих хмар. Вчені вважають, що це кристали замерзлого метану, піднятого антициклоном з нижчих шарів атмосфери – так народжується повноцінний ураган.

Дивовижний Нептун: астрономи помітили народження потужної бурі на крижаному гіганті
Зліва — знімок телескопа Hubble в 2018 році, праворуч — фотографія Voyager 2 в 1989 році

Нагадаємо, нещодавно астрономи на Землі змогли зробити якісні фото Нептуна. Раніше планету так міг зняти тільки Hubble.

Також повідомлялося, що орбіта 14-го супутника Нептуна, який носить назву Гіпокамп, пролягає між орбітами внутрішніх супутників планети — Ларіссою і Протеєм. Гіпокамп (у давньогрецькій міфології це морський кінь з риб’ячим хвостом) міг сформуватися з уламків після зіткнення якого з великих супутників з кометою.

Джерело: Народна Правда