Кремль готується до великої війни: що треба знати Україні

Росія і надалі буде використовувати гібридну війну

Кремль готується до великої війни: що треба знати Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У світлі оновленої військової доктрини Росії Україні слід готуватися до протидії військовій загрозі з боку сусідньої країни.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів директор аналітичного Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Loading...

Зокрема, експерт пояснив, чому Росія в протистоянні з НАТО може завдати удару по українській території:

«Що важливо знати в українських реаліях? Ця доктрина напряму є загрозою для нас. Коли Росія веде боротьбу проти Заходу й, зокрема, проти Сполучених Штатів, то завжди обирає шлях дій на території третіх країн. Тобто це протиборство відбувається не безпосередньо між Росією та США, а у вигляді впливу на такі країни, як Сирія та інші. В тому числі й Україна.

Коли ми спостерігаємо за ракетними маневрами в Криму, то, з одного боку, розуміємо, що вони мають на меті залякати Захід, особливо Центральну і Східну Європу, адже це – форпост НАТО. З іншого боку, зрозуміло, що в разі якихось дій чи загострення риторики ми не можемо виключати, що ураження зазнають об’єкти в Україні. Це дуже важливий елемент цієї гри».

При цьому, всупереч деяким припущенням, Бадрак вважає, що в Москві ще не перейшли до прямого протиборства, а як і раніше будуть використовувати тактику гібридної війни:

«Кажуть, що таким чином Росія перейшла від гібридної війни до прямого протиборства. Насправді це не зовсім так. Росія і надалі буде використовувати гібридну війну. А ця доктрина, як і оголошення про неї, якраз і є елементами цієї гібридної війни».

Росія активно готується до великого військового конфлікту, але для участі в ньому у неї не вистачає ресурсів:

«З одного боку, Росія дійсно готується до великої війни. Ведеться велика робота з населенням, якому розповідають, що Захід хоче знищити Росію й таке інше. Але, з іншого боку, Москва розуміє, що розгортання масштабної війни – це перший крок до саморуйнації і, фактично, розпаду та ліквідації Росії в тому вигляді, в якому вона зараз існує.

Ключовий момент полягає у тому, що Росія готується до масштабного конфлікту, але її ресурси обмежені. Тож ця велика війна може розгортатися лише на території третіх держав, в тому числі й на українському театрі військових дій», – пояснив експерт.

Повну версію інтерв’ю з Валентином Бадраком можна прочитати тут: Україна здатна створити ракету, яка долетить до Москви — військовий експерт.

Джерело: Народна Правда