В Україні оцінили вірогідність ракетного удару по Москві

Україна у 1998 році увійшла в режим контролю за ракетними технологіями

В Україні оцінили вірогідність ракетного удару по Москві
Автор Романова Марі в Новини/Політична правда

Україна повинна вести дипломатичну роботу в напрямку того, щоб у рамках режиму контролю за ракетними технологіями отримати формальний дозвіл і схвалення з боку Заходу на створення ракет більшої дальності.

Таку заяву в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ зробив директор аналітичного Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Loading...

За його словами, сьогодні Україна може створити ракету середньої дальності (більше 1 000 км). Це, впевнений Бадрак стане стримуючим фактором для Кремля, який буде змушений змінити риторику спілкування з Києвом (відстань від Києва до Москви трохи більше 860 км):

“Фахівці вже порахували, що можуть створити ракету дальністю в півтори тисячі кілометрів. І якщо цього дійсно досягнуть, ми зможемо змінити риторику нашого спілкування з Кремлем”.

При цьому аналітик підкреслює, “зрозуміло, що ніхто таку ракету на Москву не буде запускати”.

“Сам факт того, що Україна має таку зброю стримування, буде вагомим психологічним чинником і для власної армії, і для російської. Вона буде розуміти, що зіткнеться не просто з армією, яка воює автоматами і їздить на старих бронетранспортерах, а з силою, яка оснащена серйозною технологічною зброєю і зможе протидіяти агресії в будь-якому вигляді, якщо така відбудеться. Тому це дуже важливий елемент нашої протидії Росії на майбутнє”, – підкреслює експерт.

Нагадаємо, Україна у 1998 році увійшла в режим контролю за ракетними технологіями. Наприкінці XX століття Україна погодилася на умови, які дозволяли їй розробляти ракети дальністю 500 км для захисту своєї території. Зараз у зв’язку з, фактично, завершенням Договору РСМД, Україна може спробувати домогтися збільшення дальності польоту ракет.

Читати інтерв’ю повністю: Україна здатна створити ракету, яка долетить до Москви — військовий експерт

Напередодні Збройні сили України здійснили перевірку бойової готовності підрозділів, а також тактичних ракетних комплексів «Точка У».

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...