В Україні розповіли про нову зброю, якою можна вдарити по “ДНР-ЛНР” і Москві

Україна може створити ракету середньої дальності, тобто понад 1000 км

В Україні розповіли про нову зброю, якою можна вдарити по “ДНР-ЛНР” і Москві
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

Україна працює над створенням потужних ракет, які змусять бойовиків на Донбасі вести себе більш обачно і стримають російську агресію.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів директор аналітичного Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Loading...

Зокрема, експерт зазначив, що нові українські розробки можуть істотно змінити риторику спілкування з Росією:

“На сьогодні Україна може створити ракету середньої дальності, тобто понад 1000 км. Протикорабельна крилата ракета “Нептун” має дальність до 500 км, але фахівці вже вирахували, що можуть створити ракету дальністю півтори тисячі кілометрів. І якщо цього дійсно досягнуть, ми зможемо змінити риторику нашого спілкування з Кремлем”.

Найважливіше, що ці ракети стануть фактором стримування, вважає Бадрак:

«Зрозуміло, що ніхто таку ракету на Москву не запускатиме, але сам факт того, що Україна має таку зброю стримування, буде вагомим психологічним чинником і для власної армії, і для російської. Вона розумітиме, що зіштовхнеться не просто з армією, яка воює автоматами і їздить на старих бронетранспортерах, а з силою, яка оснащена серйозною технологічною зброєю і зможе протидіяти агресії у будь-якому вигляді, якщо така відбудеться. Тож це дуже важливий елемент нашої протидії Росії на майбутнє».

Що стосується війни на Донбасі, то там все помітніше ефект від застосування протитанкових ракетних комплексів проти бойовиків:

«З лютого різко збільшилася кількість інформаційних повідомлень про застосування наших ПТРК на передовій, показували ролики, де українські ракети ближньої дії знищували об’єкти противника. Це дуже позитивні й важливі речі, вони свідчать про те, що поставки у війська йдуть безперебійно і що опанування цих комплексів теж відбувається у нормальному режимі. І, як ми бачимо, це ефективна зброя ближньої дії», – зазначив Бадрак.

Експерт також вказав на необхідність розвитку ракетного озброєння української армії, з чим поки-що спостерігається проблема:

«Ми мусимо розширювати цю ідею. Наступним кроком може стати “Вільха”, яка буде високоточно бити на 70 км і випускати 12 ракет за один залп. Це потужна зброя. Тож я вважаю, що в питанні розробки й створення нових озброєнь Україна рухається вірним шляхом, от тільки рух відбувається дещо повільно.

Наприклад, ракета “Нептун” як розробка з’явилася ще у 2012-му, а наступного року відбулися випробування. Проте чітке рішення про її створення з’явилося тільки на початку 2016-го. Три роки Україна зволікала з цим рішенням. Але, врешті-решт, я радий, що цю ракетну зброю створюють і розробляють. Безумовно, вона діє на стримування противника вже зараз, на етапі її розробки і впровадження у війська, це абсолютно точно і реально, адже кожен крок України детально аналізує і опрацьовує ворожа російська сторона».

Повну версію інтерв’ю з Валентином Бадраком можна прочитати тут: Україна здатна створити ракету, яка долетить до Москви — військовий експерт.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...