Скандал зі збірною України: УЄФА прийняло рішення, у ФФУ дали відповідь

В УЄФА відкрили справу проти збірної України

Скандал зі збірною України: УЄФА прийняло рішення, у ФФУ дали відповідь
Автор Желізняк Олександр в Спорт

В УЄФА відреагували на скарги федерацій Португалії та Люксембургу щодо неправильної процедури натуралізації бразильця Жуніора Мораеса та відтак неправомірного використання цього гравця у матчах збірної України у кваліфікації Євро-2020

Стало відомо, що УЄФА відкрила дисциплінарне провадження щодо збірної України, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Справу буде розглянуто на найближчому засіданні контрольно-дисциплінарного комітету організації, дату його проведення поки не названо.

У той же час з’явилася офіційна реакція ФФУ щодо цього питання – ситуацію для прес-служби організації прокоментував її генеральний секретар Юрій Запісоцький.

«Федерації футболу Португалії та Люксембургу у визначеному Дисциплінарним кодексом УЄФА порядку подали до УЄФА протести стосовно можливої неправомірної участі у кваліфікаційних матчах Євро-2020 гравця збірної України Жуніора Мораеса. Відповідно до передбаченої процедури Комітет із дисциплінарних та етичних питань УЄФА відкрив два дисциплінарних провадження та надав ФФУ час для пояснень своєї правової позиції в цьому питанні. Рішення за результатами розгляду протестів будуть прийняті на наступному засіданні комітету, час проведення якого буде визначено пізніше”, – йдеться у заяві. 

“Хочу наголосити, що під час розгляду питання про запрошення Жуніора Мораеса до збірної України для підготовки та участі в матчах із Португалією та Люксембургом ми проаналізували ситуацію з отриманням футболістом громадянства України. Також були проведені консультації з фахівцями з УЄФА та ФІФА, які підтвердили правомірність запрошення Мораеса до складу збірної України. Тому ми просимо вболівальників зберігати спокій до винесення остаточного рішення УЄФА. Я впевнений, що Комітет із дисциплінарних та етичних питань УЄФА, ознайомившись з аргументацією ФФУ в цьому питанні, залишить без змін результати перших двох матчів збірної України у відборі до Євро-2020“, – вважає Запісоцький.

 

Нагадаємо, в одному з португальських видань з’явилася інформація про те, що ФІФА може зарахувати дві поразки збірній України у матчах кваліфікації Євро-2020 через те, що ФФУ не дотрималася усіх вимог щодо натуралізації Жуніора Мораеса, як-от те, що він не перебував протягом 5 років на території України.

Нагадаємо, Жуніор Мораес отримав українське громадянство 18 березня, а вже за декілька днів його викликав у збірну України Андрій Шевченко.

Мораес взяв участь у матчах збірної України проти Португалії (0:0) та Люксембургу (2:1), але результативними діями не відзначився.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...