З 2008 року: розкрито цікаві дані про підготовку війни Росії проти України

Українців приваблюють в Росію, надають особливі умови, щоб використовувати це для пропаганди

З 2008 року: розкрито цікаві дані про підготовку війни Росії проти України
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Російська Федерація давно готувалася до війни з Україною, ще восени 2009 року було прийнято закон, який передбачав використання Росією своїх збройних сил за межами власної території – для України це був чіткий сигнал про підготовку війни проти неї.

Таку заяву в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ зробив директор аналітичного Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Loading...

На думку аналітика, в той час Кремль проводив через парламент рішення, щоб створити певну “нормативно-правову базу” під свої агресивні дії. Нагадаємо, під час анексії Криму Володимиру Путіну давали дозвіл на використання військ РФ за кордоном.

Крім прихованої “парламентської війни” була ще й “книжкова”, коли в Україну масово завозили літературу, яка повинна була підірвати віру в українську державу:

“У 2011-му я описав у книзі таку спецоперацію російських спецслужб, як книжкова війна проти України, яка проходила в 2008-2009 роках, коли на територію України завезли величезну кількість книг, де, з одного боку,  героїзували Путіна, а з іншого — нав’язували думку про те, що Україна — це failed state, держава, яка не відбулася. Це була потужна спецоперація, не гірше поразки військ російськими “Градами” або “Ураганами”. Тому культура, історія зовсім не зайві, особливо в контексті доктрини Герасимова, адже вона передбачає атаки на Україну з усіх боків, навіть з тих, з яких ми не очікуємо”.

Коли до влади прийшла команда Януковича, додав Бадрак, ці напрямки були дуже сильно задіяні, адже нею (командою) було легко маніпулювати Кремлю. Експерт також зазначив, що в Росії мали намір написати спільний підручник історії двох держав.

“Це така ж небезпечна річ, як святкування річниці Полтавської битви або вшановування, скажімо, Сталіна, тобто просування символів СРСР, правонаступницею якого стала Росія. І це так само небезпечно, як примусова русифікація протягом багатьох століть, наслідки якої ми зараз пожинаємо. Якщо раніше вона відбувалася силовим шляхом, наприклад, через видання Валуєвського циркуляру (розпорядження міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва від 1863 року про фактичну заборону друкування українською мовою навчальних та релігійних книг — НП) або Емського указу (розпорядження про різке обмеження використання української мови в театрі, літературі, книгодрукуванні і так далі, підписане імператором Олександром II у 1876 році — НП), то зараз діють приховано, м’яко”, – пояснив Бадрак.

Читати інтерв’ю повністю: Україна здатна створити ракету, яка долетить до Москви — військовий експерт

Нагадаємо Бадрак також заявив, що Україна повинна вести дипломатичну роботу в напрямку того, щоб у рамках режиму контролю за ракетними технологіями отримати формальний дозвіл і схвалення з боку Заходу на створення ракет більшої дальності.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...