Будинок сотень нових зірок: в NASA показали неймовірний космічний знімок

Два "крила метелика" - це гігантські бульбашки, які складаються з гарячого міжзоряного газу

Будинок сотень нових зірок: в NASA показали неймовірний космічний знімок
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Телескоп “Spitzer”, який призначений для вивчення космосу в інфрачервоному діапазоні, отримав зображення “метелика” – області, де активно утворюються масивні гарячі зірки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, туманність має назву Westerhout 40 (W40). Вона, як уточнюють в Лабораторії реактивного руху NASA, знаходиться на відстані близько 1400 світлових років від Сонця в сузір’ї Змії.

Loading...

Туманність, за словами вчених, є однією з найближчих до нас областей, в якій формуються зірки, маса яких у десять разів перевищує масу Сонця. Потоки випромінювання і речовини від зоряного скупчення всередині туманності надали їй форму метелики.

Будинок сотень нових зірок: в NASA показали неймовірний космічний знімок

Щоб отримати цей знімок Westerhout 40, використовували чотири фото, які отримали за допомогою апарату Infrared Array Camera на різних довжинах хвиль в інфрачервоному діапазоні:

  • 3,6 (синій колір),
  • 4,5 (зелений колір),
  • 5,8 (помаранчевий колір),
  • 8 (червоний колір) мікрометрів.

Два “крила метелика” – це гігантські бульбашки, які складаються з гарячого міжзоряного газу і сформовані потужними потоками випромінювання від масивних зірок в центральній частині W40.

Телескоп “Spitzer” запустили у 2003 році, місія розраховувалася всього на 2,5 роки роботи. За час своєї роботи він створив найбільш детальну кругову панораму Чумацького Шляху, досі він вивчає і класифікує екзопланети.

Нещодавно легендарний телескоп Hubble знайшов на околицях Чумацького Шляху карликову галактику, про яку раніше вчені нічого не знали.

Так звана Велика червона пляма на Юпітері — не єдиний масштабний ураган в Сонячній системі. Так, астрономи все частіше спостерігають народження ураганів на Нептуні, один з них навіть вдалося відстежити.

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа вимагає, щоб NASA організувала політ американських астронавтів на Місяць до 2024 року. Трампу не сподобалася заява NASA про намір відправити астронавтів на Місяць в 2028 ріку, він доручив агентству виконати цю задачу «за всяку ціну».

Джерело: Народна Правда
загрузка...