Нелюдські умови: прихильники Путіна в Криму засумували за Україною

У бізнесменів на окупованому півострові серйозні проблеми

Нелюдські умови: прихильники Путіна в Криму засумували за Україною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Підприємці в окупованому Криму скаржаться на нелюдські умови ведення бізнесу і згадують, як було при Україні.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на публікацію в Twitter користувача «КРЫМский бандеровец».

«Прочитайте, що кажуть підприємці з різних міст Криму, які в 2014 році радо підтримали окупантів. Спойлер: скиглять, що росія їх знищує і все робить для наближених до верхівки понаїхали, і тужать за українським бізнес-кліматом», – написав автор публікації у коментарі до матеріалу«Крим.Реалії».

Нелюдські умови: прихильники Путіна в Криму засумували за Україною

За словами кримського активіста, засновника відеоблогу CrimeaDays Олега Кочерова, який свого часу підтримав анексію Криму, а тепер змушений закрити свій бізнес через великі складнощі, що виникли на півострові:

«Я займався бізнесом, але кинув це заняття, тому що порахував, що немає сенсу більше перебувати в таких нелюдських умовах. Якщо говорити про фірми, афілійовані з чиновниками, пов’язаних з «Федеральної цільової програмою», то, може бути, якийсь ріст і йде. Йде також зростання у всякого роду коучів, тренінгів, які збирають людей і промивають їм мізки.

З досвіду роботи з Торгово-промисловою палатою можу сказати, що ці люди взяли з мене 40 тисяч рублів за реєстрацію мого бренду в російському правовому полі, це оформляється протягом року. Через 8 місяців я дізнаюся, що моя торгова марка зайнята ким-то, гроші зависли в повітрі, керівники змінилися. Це стиль роботи організацій у Криму».

Голова регіональної громадської організації малого і середнього підприємництва «Союз підприємців Севастополя» Марат Тюнін також порівняв нинішні умови для бізнесу з тими, що були при українській владі:

«Ми спілкуємося з дуже багатьма людьми, у яких і великі магазини, і ділянки вони орендують у держави. У «бідній Україні» платили копійки за оренду майна, землі. У «багатій Росії» такі побори зробили чиновники з майна, яке раніше було державним українським. Підприємці просять обґрунтувати, звідки такі цифри оренди, такий підхід – ніхто не обґрунтовує, все з повітря береться. Це, природно, впливає на ціноутворення, на споживача».

Нагадаємо, раніше окупанти ввели нове обмеження для жителів Алушти і пообіцяли карати за «несанкціоноване» відвідування місцевого кладовища.

Крім того, російські окупанти в Криму вивозять до Росії експонати, що представлені в колекціях кримських музеїв і є власністю України.

Джерело: Народна Правда