Скандал із корупцією в оборонці: стало відомо про важливі кроки

Прокуратура вважає, що не існує ризиків втечі фігурантів скандалу

Скандал із корупцією в оборонці: стало відомо про важливі кроки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У Генеральній прокуратурі України повідомили про підозру у вчиненні кримінального злочину двом фігурантам скандалу про розкрадання в Укроборонпромі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на прес-службу ГПУ.

Як уточнили в Генпрокуратурі, на підставі офіційних висновків фіскальної служби слідством встановлено, що посадовими особами ТОВ «ОПТИМУМСПЕЦДЕТАЛЬ» при поставках запчастин та комплектуючих на державні підприємства, умисно вчинені дії за заниження суми податкових відрахувань до держбюджету в розмірі 26,6 млн. гривень.

В даний час фактичним власникам зазначеного підприємства Р. та Ж. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального злочину.

При цьому в ГПУ повідомили, що чоловіки “в повному обсязі” погасили “збитки, завдані державному бюджету” ще до завершення досудового розслідування. Тому «запобіжні заходи у їх відношенні не обиралися у зв’язку з відсутністю ризиків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством».

Таким чином, прокуратура вважає, що не існує ризиків втечі, тиску на свідків, знищення доказів з боку фігурантів скандалу Андрія Рогози та Віталія Жукова.

Прес-служба адміністрації президента України повідомила про розпорядження Петра Порошенка щодо скандалу в Укроборонпромі.

“Ми звертаємося до уряду з проханням забезпечити організацію досліджень на поліграфі всього керівного складу Державного концерну Укроборонпром. Окремо підготуйте списки тих, хто має пройти дослідження. Прошу включити туди і керівників державних підприємств оборонно-промислового комплексу – і керівників підприємств, і тих, хто відповідає за фінансову діяльність”, – заявив Порошенко під час наради з секретарем РНБО Олександром Турчиновим та його заступником Сергієм Кривоносом.

У разі виявлення ознак злочинів, президент України попросив передати відповідні результати досліджень контррозвідці СБУ або до правоохоронних органів.

Петро Порошенко крім іншого заявив, що звернеться до Кабміну щодо “негайного фінансування міжнародного аудиту концерну Укроборонпром. Він додав, що рішення має бути прийнято в поточному місяці.

Нагадаємо, що генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів деталі розслідування правоохоронними органами справ про розкрадання в “Укроборонпромі”.

Джерело: Народна Правда