Життя на інших планетах: навіщо NASA відправить потужний сигнал у космос

Система зв'язку в рентгенівському діапазоні може використовуватися на міжзоряних відстанях

Життя на інших планетах: навіщо NASA відправить потужний сигнал у космос
Автор Романова Марі в Наука/Новини

NASA зробить спробу зв’язатися з інопланетянами – американське космічне агентство готується провести випробування нової системи зв’язку, що працює в рентгенівському діапазоні.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише BBC.

Loading...

За інформацією видання, NASA передали приймач GPS NavCube на борт МКС ще минулого року, а в квітні цього року поруч з ним встановлять джерело модульованих рентгенівських променів MSX. Останній буде генерувати в рентгенівському діапазоні імпульси, які будуть модулюватися пристроєм NavCube і містити інформацію, близьку за формою до сигналів системи GPS.

Видання зазначає, що зараз  зв’язок з космічними апаратами здійснюється в радіодіапазоні – такий зв’язок цілком надійний в більшості обставин, але обмежений обсягом переданої інформації.

Одночасно з цим електромагнітне випромінювання у рентгенівському діапазоні має набагато більш коротку частоту і володіє значно більшою енергією, ніж електромагнітні хвилі в радіо або інфрачервоному діапазоні. Жорсткість і енергонасиченість рентгенівського випромінювання роблять його ідеальним для космосу. Приміром, як стверджують експерти, рентгенівський сигнал легко проходить крізь шар плазми, який огортає апарат при входженні в щільні шари атмосфери і перериває зв’язок з ним на період до 8 хвилин.

Нагадаємо, телескоп Spitzer», який призначений для вивчення космосу в інфрачервоному діапазоні, отримав зображення «метелика» — області, де активно утворюються масивні гарячі зірки. Туманність має назву Westerhout 40, вона є однією з найближчих до нас областей, в якій формуються зірки, маса яких у десять разів перевищує масу Сонця. Потоки випромінювання і речовини від зоряного скупчення всередині туманності надали їй форму метелика.

Американське космічне агентство NASA переглянуло розклад польотів надважкої ракети Space Launch System і корабля Orion. Тестовий запуск SLS з кораблем Orion, але без екіпажу на борту, запланований на 2020 рік. У 2022 році NASA має намір запустити астронавтів, які здійснять обліт навколо Місяця.

Джерело: Народна Правда
загрузка...