Сили НАТО у Чорному морі: стало відомо, яку відповідь готує Росія

У Росії пригрозили відповісти на присутність НАТО в Чорному морі

Сили НАТО у Чорному морі: стало відомо, яку відповідь готує Росія
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Заступник глави МЗС РФ Олександр Грушко заявив, що Росія готова за необхідності відповісти на анонсовані дії НАТО в Чорному морі.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Інтерфакс-Росія“.

Loading...

Російський чиновник зазначив, що Росія проводять планове оновлення Чорноморського флоту, його надводного, підводного, повітряного і наземного компонентів.

“Ми уважно оцінимо ситуацію. Якщо будуть потрібні з нашого боку додаткові військово-технічні заходи, ми будемо їх вживати. Росія готова до будь-яких можливих поворотів в сфері військової безпеки”, – заявив Грушко.

Він також додав, що в Росії сумніваються, що заявлені НАТО заходи щодо посилення присутності в Чорному морі  поліпшать ситуацію в регіоні і в організації.

“Наші позиції зрозумілі: будь-які посилення з боку НАТО в регіоні Чорного моря безглузді з військової точки зору, вони не зміцнять безпеку ні самого регіону, ні  НАТО”, – зазначив російський чиновник.

Як відомо, раніше до Одеси зайшли два кораблі НАТО — іспанський фрегат F81 Santa Maria і канадський FHH333 Toronto. Вони пришвартувалися біля 18-го і 19-го причалів морського вокзалу.

У Російській Федерації відразу ж заявили, що спостереження за діями військових кораблів НАТО здійснюватимуть кораблі ВМФ Росії «Іван Хурс» ( розвідувальний корабель) і «Василь Биків» (патрульний корабель).

В Чорному морі з 21 березня перебуває тральщик ВМС Франції (M-653) «Capricorne» (входить до складу 2-ї протимінної постійної групи НАТО в Середземному морі).

До слова, раніше представник США в НАТО Кей Бейлі Хатчисон заявила, що Альянс в даний час готує пакет заходів по стримуванню дій Росії в чорноморському басейні, що передбачає, зокрема, відправку в Чорне море кораблів для забезпечення проходу українських судів через Керченську протоку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...