У НАТО зробили важливе попередження про прохід кораблів через Керченську протоку

Кораблі країн НАТО будуть входити в Чорне море, щоб забезпечити безпечний прохід суден України через Керченську протоку в Азовське море

У НАТО зробили важливе попередження про прохід кораблів через Керченську протоку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Представник США в НАТО Кей Бейлі Хатчисон заявила, що альянс в даний час готує пакет заходів по стримуванню дій Росії в чорноморському басейні, що передбачає, зокрема, відправку в Чорне море кораблів для забезпечення проходу українських судів через Керченську протоку.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

“Ми працюємо над пакетом заходів, які плануємо представити главам МЗС. Ці заходи передбачають посилення спостереження, в тому числі повітряного, в той час як кораблі країн НАТО будуть входити в Чорне море, щоб забезпечити безпечний прохід суден через Керченську протоку в Азовське море”, – сказала вона на брифінгу.

Вона додала: “Дуже важливо, щоб в Чорному морі була забезпечена безпека Румунії, Болгарії і України, як і Грузії, це стосується як їх суден, так і узбережжя”.

Представник американського держдепартаменту на брифінгу у відомстві заявив: “Росія стане предметом обговорення на зустрічі міністрів. Вона, як вже зазначалося, являє собою загрозу альянсу і Сполученим Штатам”.

Зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО,  приурочена до 70-ї річниці утворення альянсу, пройде у Вашингтоні 3-4 квітня.

Як відомо, напередодні до Одеси зайшли два кораблі НАТО — іспанський фрегат F81 Santa Maria і канадський FHH333 Toronto. Вони пришвартувалися біля 18-го і 19-го причалів морського вокзалу.

У Російській Федерації відразу ж заявили, що спостереження за діями військових кораблів НАТО здійснюватимуть кораблі ВМФ Росії «Іван Хурс» ( розвідувальний корабель) і «Василь Биків» (патрульний корабель).

В Чорному морі з 21 березня перебуває тральщик ВМС Франції (M-653) «Capricorne» (входить до складу 2-ї протимінної постійної групи НАТО в Середземному морі). 26 березня тральщик Capricorn відчалив від 16 причалу морського вокзалу і пішов з Одеси. Трохи раніше з Західної ВМБ у відкрите море вийшов катер «Прилуки», який проведе з французом навчання.  Capricorn покине Чорне море сьогодні, 2 квітня.

Джерело: Народна Правда