Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Буде призначено другий тур президентських виборів

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У неділю, 31 березня, в Україні відбулися президентські вибори. У виборчому бюлетені були імена і прізвища 39 кандидатів в президенти України. До другого туру виборів вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА пропонує читачам матеріал, в якому ми зібрали головне, що потрібно знати про вибори, і будемо інформувати про хід голосування і його результати в онлайн-режимі.

08.30

Петро Порошенко відповів на заклик кандидата в президенти України Володимира Зеленського провести дебати НСК “Олімпійський” і погодився.

«Але стадіон, так стадіон. Я чекаю на Вас, Володимире Олександровичу», – підсумував свій виступ президент України.

08.00

Центральна виборча комісія опрацювала 100% протоколів. Фінальні результати виглядають наступним чином.

Володимир Зеленський – 30.24%

Петро Порошенко – 15.95%

22:15

Центральна виборча комісія опрацювала 99.99% протоколів. За підрахунком голосів онлайн стежте тут.

Володимир Зеленський – 30.24%

Петро Порошенко – 15.95%

Юлія Тимошенко – 13.40%

Юрій Бойко – 11.67%

Анатолій Гриценко – 6.91%

Ігор Смешко – 6.04%

Олег Ляшко – 5.48%

21:30

Користувачі соцмереж відреагували на ультиматум Зеленського Порошенку.

У Facebook помітили, що Зеленський припустився помилки при відмінюванні прізвища чинного президента, сказавши на початку свого звернення “ПорошенкО”, а не “ПорошенкА”.

“Звертаюсь до Петра Порошенко”, – сказав Зеленський українською.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Також у мережі було багато інших коментарів про дебати Порошенка та Зеленського.

20:30

В адміністрації НСК “Олімпійський” повідомили, що не отримували ніяких офіційних заяв чи звернень про проведення на стадіоні публічних дебатів між кандидатами в президенти.

“До державного підприємства НСК «Олімпійський» не надходило жодних офіційних заявок  чи проектів угод на проведення дебатів між кандидатами в президенти України. Пропозиція одного з кандидатів в президенти провести такі дебати на стадіоні НСК «Олімпійський» в Києві – є його власною ініціативою. Вона не обговорювалася з керівництвом держпідприємства та не узгоджувалася з графіком проведення заходів на стадіоні”, – зазначили в НСК “Олімпійський”.

20:00

Нардеп від “БПП” Марія Іонова заявила, що Порошенко не проведе дебати з кандидатом у президенти Володимиром Зеленським на НСК “Олімпійський”.

“Президент Порошенко – європеєць і він на стадіоні не буде зустрічатись, він буде зустрічатись в телестудії, де мають нормально, професійно відбутись дебати… а на стадіон до нього (Зеленського – НП) може прийти Павелко (президент Федерації футболу України – НП) і зіграти у футбол”, – сказала Іонова.

19:30

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський висунув умови дебатів з чинним президентом Петром Порошенком, з яким він зустрінеться у другом турі виборів.

“Чекаю вас тут, на НСК “Олімпійський”. Дебати відбудуться перед народом України. Усі канали мають транслювати дебати наживо. Усі журналісти мають право бути присутніми. Кандидати повинні обов’язково пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Україні потрібен здоровий президент. В знак поваги як мінімум до третини громадян України ви повинні публічно сказати, що дебати відбудуться не з маріонеткою Кремля чи Коломойського, не з ватніком, не з малоросом, не з бидлом, не з клоуном, а з кандидатом в президенти України Володимиром Зеленським. Даю вам 24 години. Думайте”, – висловився Зеленський на відео.

17:55

У мережі почався флешмоб з вимогою провести дебати між кандидатами на пост президента України Володимиром Зеленським та Петром Порошенком.

15:31

Букмекери визначили фаворита другого туру виборів президента України – на перемогу Зеленського дають коефіцієнт від 1,2 до 1,5.

15:00

Центральна виборча комісія опрацювала 99.34% протоколів.

Володимир Зеленський – 30.22%

Петро Порошенко – 15.93%

Юлія Тимошенко – 13.40%

Юрій Бойко – 11.68%

Анатолій Гриценко – 6,91%

Ігор Смешко – 6.03%

Олег Ляшко – 5.48%

14:28

Кандидат у президенти Юлія Тимошенко, яка посіла третє місце в першому турі виборів президента в Україні, заявила, що на її думку, результат чинного президента Петра Порошенка (друге місце) сфальсифікований. У той же час вона додала, що не має наміру закликати людей до протестних акцій, щоб не розхитувати ситуацію в країні.

14:27

Комітет виборців України назвав імена кандидатів, які найбільше витратили грошей на один голос виборця.

13:45

Тим часом,  “ДНР” дивно прокоментували попередні результати виборів в Україні.

“Заступник начальника народної міліції “ДНР” Едуард Басурін стверджує, що на сході України буде війна, якщо новий президент України не почне переговори. При цьому він також заявив, що діалогу з Володимиром Зеленським не буде.

12:10

Центральна виборча комісія оприлюднила остаточні результати виборів президента України-2019на виборчих дільницях за межами країни.

Дані за результатами обробки 100% протоколів:

Петро Порошенко – 38.93%

Володимир Зеленський – 26.01%

Анатолій Гриценко – 10.64%

Ігор Смешко – 6.62%

Руслан Кошулинський – 4.67%

Юлія Тимошенко – 4.21%

Юрій Бойко – 3.91%

У голосуванні на закордонних виборчих дільницях взяли участь 55 031 виборців.

09:50

Центральна виборча комісія оприлюднила нові дані – оброблено 98,34% протоколів. За підрахунком голосів у режимі онлайн стежте тут.

У другий тур виборів виходять комік Володимир Зеленський (30,24% голосів) і чинний президент Петро Порошенко (15,92%). Лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко – третя (13,39% голосів).

Другий тур голосування має відбутися 21 квітня.

23:20

Центральна виборча комісія оприлюднила нові дані – оброблено 96.30% протоколів.

Володимир Зеленський – 30.22%

Петро Порошенко – 15.93%

Юлія Тимошенко – 13.39%

Юрій Бойко – 11.62%

Анатолій Гриценко – 6,94%

Ігор Смешко – 6.03%

Олег Ляшко – 5.47%

23:00

Радник кандидата в президенти Володимира Зеленського Руслан Рябошапка вважає, що чинному президенту Петру Порошенку варто провести дебати з олігархом Ігорем Коломойським:

Яке питання до Зеленського може бути в Порошенка, який вважає його маріонеткою Коломойського? Може він з Коломойським влаштує дебати? Або Коломойський з Медведчуком?”

22:30

Стало відомо, хто з кандидатів на пост президента України лідирує у різних регіонах України.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

22:10

Міністерство закордонних справ Росії перетворило на першоквітневий жарт коментар з приводу виборів президента України.

21:50

Стали відомі дані про те, хто з кандидатів у президенти України отримав найбільше голосів на виборчих дільницях за межами країни.

За Петра Порошенка віддали голоси 38,58 відсотка виборців, за Володимира Зеленського – 26,14 відсотка, за Анатолія Гриценка – 10,61 відсотка.

Таким чином, результати за межами України значно відрізняються від тих даних, які були отримані в результаті голосування всередині країни.

21:25

Для пересічних росіян всі події в Україні лише підтверджують правоту тез Володимира Путіна та російської пропаганди.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів журналіст та публіцист Віталій Портников:

“Я не думаю, що вони цьому заздрять. Гадаю, з точки зору пересічного росіянина, сам факт того, що людина, не пов’язана із системою керування державою, може претендувати на вищу владу в країні, – це ознака деградації держави. Тож поспішаю переконати вас, що ні про які заздрощі говорити не доводиться”

20:40

Результати екзит-полів виборів українського президента – у центрі уваги закордонних експертів і медіа. Коментують події й західні журналісти, які працюють в Україні.

“Перша добра (у “глибоко розділеній країні”, як каже пропаганда) новина з виборів в Україні: Головний прокремлівський кандидат отримав лише 10% від загальних голосів. Ера колонізації України Росією незворотньо у минулому!” – пише німецький журналіст Юліан Рьопке.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

20:00

Національна громадська телерадіокомпанія України запросила двох лідерів президентської гонки кандидатів на пост глави держави Володимира Зеленського та Петра Порошенка на дебати. Вони мають відбутися 19 квітня.

19:45

У Міністерстві внутрішніх справ України повідомили про зафіксовані спроби отримати доступ до системи Центральної виборчої комісії з російських IP-адрес.

Про це повідомив під час брифінгу міністр МВС Арсен Аваков:

“Ми бачимо спроби з деяких IP-адрес отримати доступ до системи Центральної виборчої комісії. Ці IP-адреси – і з Російської Федерації, і з тих, які знаходяться у Києві. ЦВК і наші фахівці захищають і блокують ці адреси, поки немає підстав говорити про можливість дискредитації виборів”

19:00

Що означають результати першого туру виборів президента, в якому перемагає Володимир Зеленський, до чого варто готуватися в другому турі та в який кризовий, але корисний для демократії період входить Україна, в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів журналіст і публіцист Віталій Портников.

18:40

У НАТО дадуть коментар виборів в Україні після завершення другого туру. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг:

«Що стосується виборів в Україні – вибори тривають. Сьогодні рано коментувати підсумки виборів, тому що попереду – другий тур. В НАТО, і в країнах-членах, вибори проходять постійно. Важливо, щоб вони були вільними і справедливими. Тому, варто зараз дочекатися другого туру виборів в Україні перед тим, як робити висновки»

18:25

Міністр закордонних справ Павло Клімкін звернув увагу на явку виборців на закордонних виборчих дільницях.

“Усі обговорюють результати виборів. Усі, хто мають, що сказати, і ті, хто не мають. Але мене турбує ось що. У 2014 році на закордонних виборчих дільницях проголосували майже 73 тисячі українців, у першому турі цього року – ледве більше 53 тисяч. Якась гірка виходить арифметика”, -пише Клімкін.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

17:45

Користувачі інтернету активно обговорюють результати виборів президента України.

Так, думки українців щодо того, хто отримає перемогу в другому турі – Володимир Зеленський, який лідирує за підсумками вчорашнього голосування, або Петро Порошенко розділилися. При цьому всі погоджуються з тим, що вибори в Україні дійсно демократичні, і це вже перемога.

17:25

У Центральній виборчій комісії заявили, що офіційні результати першого туру виборів президента України будуть оголошені до 10 квітня.

Тим часом, у мережі дають прогнози на другий тур.

16:20

Відомий український політолог Петро Олещук прокоментував попередні результати президентських виборів в Україні і спрогнозував, кому можуть дістатися голоси лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко та інших учасників виборів, якщо до другого туру пройдуть Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Тим часом, у Кремлі зробили гучну заяву про майбутнє Донбасу.

15:41

На Закарпатті в ДТП потрапив автомобіль, в якому перевозили виборчі бюлетені. У результаті аварії жінка отримала незначні тілесні ушкодження.

15:27

Спостерігачі громадянської мережі “Опора” розповіли про зафіксовані порушення під час голосування на виборах президента України 31 березня і відзначили тенденцію до зниження кількості порушень виборчого законодавства.

У той же час у мережі показали уїдливою карикатурою результати першого туру президентських виборів.

14:24

Дипломат, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав українців, які голосували за різних кандидатів у президенти, до єдності, адже розбрат всередині країни вигідний тільки ворогам України.

13:37

У Російській Федерації офіційно прокоментували попередні результати президентських виборів в Україні. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, Кремль не стане вітати нікого з кандидатів з виходом у другий тур виборів.

У той же час у мережі згадали пост лідера президентської гонки Володимира Зеленського, який він написав у 2014 році, про заборону виступів в Україні російських артистів.

Також користувачі інтернету дали прогноз, хто стане переможцем у другому турі.

13:20

У соціальних мережах продовжують активно коментувати результати президентських виборів. Зокрема, на думку українського журналіста Дениса Казанського, перший тур виборів президента в Україні ознаменував завершення ери традиційних політтехнологій.

12:50

У ЦВК озвучили топ-курйозів на виборах президента – під час першого туру на Сумщині виборець намагався з’їсти бюлетень, однак цьому завадили члени ДВК, а на Буковині чоловік разом з бюлетенем кинув в урну для голосування свій паспорт.

11:57

Центральна виборча комісія опрацювала вже 68,81% протоколів, лідирує в президентських перегонах як і раніше Володимир Зеленський.

11:36

Фронтмен групи “Океан Ельзи” і відомий громадський діяч Святослав Вакарчук дивно відреагував на результати екзит-полів на виборах президента України, чим викликав хвилю коментарів від своїх фоловерів.

Також у мережі висловилися про те, чому в президентській гонці лідирує Зеленський і які помилки допустив Порошенко.

10:47

У Центральній виборчій комісії офіційно заявили, що в Україні відбудеться другий тур чергових президентських виборів.

10:30

Центральна виборча комісія опрацювала 62.28% протоколів, за підсумками Володимир Зеленський набирає 30.40%, Петро Порошенко – 16.36%, Юлія Тимошенко – 13.08%.

Далі йдуть:

Юрій Бойко – 11.56%

Анатолій Гриценко – 7.06%

Ігор Смешко – 5.92%

Олег Ляшко – 5,13%

09:50

Координатор громадянської мережі “Опора” Ольга Айвазовська заявила, що наймасовішим порушенням під час виборів президента України стало розголошення таємниці голосування. Також фіксувалися процедурні порушення, зокрема, некоректне проведення ранкових засідань виборчих комісій.

09:45

Центральна виборча комісія опублікувала дані голосування на чергових президентських виборах в Україні – на зарубіжних виборчих дільницях.

Центральна виборча комісія опрацювала вже більше 95% протоколів. Лідирує чинний президент Петро Порошенко, однак варто відзначити, Володимир Зеленський лідирує переважно в тих країнах, куди часто українці їдуть на сезонні заробітки: Латвія, Польща, Угорщина, Чехія та Білорусь.

09:40

Дані після обробки 57.46% протоколів:

Володимир Зеленський – 30.28%

Петро Порошенко – 16.49%

Юлія Тимошенко – 13.08%

Юрій Бойко – 11.54%

Анатолій Гриценко – 7.10%

Ігор Смешко – 5.93%

Олег Ляшко – 5,11%

07:50

ЦВК оприлюднила результати виборів після обробки 44,07% протоколів:

Володимир Зеленський – 30,14%

Петро Порошенко – 16,74%

Юлія Тимошенко – 13,11%

Юрій Бойко – 11,46%

Анатолій Гриценко – 7,13%

Ігор Смешко – 5,96%

Олег Ляшко – 5,09%

06:20

1 квітня, після проведення першого туру виборів президента України, Національний банк України встановив курс гривні до долара на рівні 27,20 грн/дол.

06:00

У Львові неподалік однієї з виборчих дільниць, на якій відбувалося голосування під час виборів президента України, помер літній чоловік

«Чоловік прийшов на дільницю, проголосував, вийшов і за межами дільниці впав і помер. На місці вже є родина, діти, швидка, поліція. Обставини події з’ясовують», — розповіла голова Залізничної районної адміністрації Ірина Джурик.

05:20

Ті громадяни, які голосували не за місцем реєстрації 31 березня під час виборів президента України, мають перед проведенням другого туру 21 квітня підтвердити свої дані. 

“Звертаюсь до всіх, хто голосує не за місцем реєстрації. Перед другим туром, не пізніше, ніж за 5 днів, вам потрібно буде ще раз звернутись до відповідних центрів реєстрації та підтвердити своє нове місце голосування”, –  написав міністр юстиції Павло Петренко у своєму Twitter.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

04:30

У голосуванні на виборах президента України не брали участі майже 11 млн виборців.

За даними ЦВК, кількість виборців, внесених до списку, склало 29 млн 622 тис. 821 чоловік. У той же час кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені на президентських виборах, становить 18 млн 817 тис. 656 осіб.

03:50

У мережі бурхливо обговорюють результати екзит-полів виборів президента України, відповідно до яких у другому турі зустрінуться чинний глава держави Петро Порошенко та Володимир Зеленський.

НАРОДНА ПРАВДА зібрала найцікавіші коментарі та дотепні жарти на тему виборів президента.

Так, частина блогерів і активістів звернули увагу на те, чому Порошенко показав такі результати в березні 2019 – через п’ять років після того, як він виграв попередні вибори в першому турі, набравши 54 відсотки голосів.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

02:30

Дільнична комісія закордонного округу в Мінську завершила підрахунок голосів на виборах президента України-2019. Більшість українців у Білорусі підтримали Зеленського.

1:50

У ЦВК розповіли про курйози, які відбувалися на дільницях під час виборів: билися спостерігачі, сейф з бюлетенями пиляли “болгаркою”, а один з виборців засунув собі в рот бюлетень.

01:45

У Дніпрі через значне порушення під час голосування на виборах президента України затримали громадянина, який виявився відомим у місті комуністом Віктором Марченком – він виклав у свій Facebook фото з бюлетенем.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

01:30

Явка на виборах 2019, за даними Центральної виборчої комісії, станом на 20 годин неділі, 31 березня, склав 63,51% в 196 округах з 199. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на дані ЦВК.

00:30

Зеленський розповів, про що розмовляв би з президентом Росії Володимиром Путіним при можливій зустрічі.

“Якщо я зустрінуся з паном Путіним, я йому скажу: “Ну нарешті-то ви повернули наші території. Скільки ще готові компенсувати грошей за те, що відібрали наші території і допомагали людям, які брали участь в ескалації (ситуації) Криму і Донбасу, на всьому їх страшному, огидному шляху?”, – заявив Зеленський на брифінгу.

Зазначимо, що така заява кандидата у президенти виглядає дивно, адже він не сказав, яким саме чином змусить Путіна повернути Україні Крим та Донбас.

00:05

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський відповів на заяву Петра Порошенка, який назвав його “маріонеткою Коломойського”. 

“Він сказав, що я маріонетка Коломойського. Так. Тому у мене одне питання: Так ви маріонетка Свинарчука, або Свинарчук ваша маріонетка? Якщо можна, передайте будь ласка”, – заявив Зеленський, натякаючи на недавній скандал з оточенням президента.

23:40

Після появи даних екзит-полів на виборах президента України Петро Порошенко заявив про початок підготовки до другого туру виборів, при цьому він назвав свого потенційного суперника «маріонеткою Коломойського».

Зокрема Петро Порошенко заявив: “Із завтрашнього дня я починаю боротьбу у другому турі”.

Тим часом, Володимир Зеленський прокоментував чутки щодо переговорів його штабу з іншими політичними силами про підтримку у другому турі виборів. “Ми ні з ким не ведемо ніяких переговорів, нам нема про що говорити зі старою владою”, – заявив він в ефірі телеканалу “1+1”.

23:25

Згідно з даними ЦВК на 20:00 неділі, 31 березня, проголосували 63,81 відсотка виборців.

Важливо відзначити, що ці дані отримані в результаті підсумовування інформації по 83 виборчих округах по всій Україні. Разом з тим відомо, що всього в країні існує 199 територіальних виборчих округів.

23:15

Чотири українські екзит-поли оприлюднили остаточні результати виборів президента-2019.

22:42

ЦВК оприлюднила перші результати підрахунку голосів. За його ходом слідкуйте в режимі онлайн в матеріалі НАРОДНОЇ ПРАВДИ.

21:31

Після оприлюднення даних національного екзит-полу, який проводився в Україні, кандидати в президенти прокоментували їх результати. Зокрема, Порошенко зазначив, що Україна успішно пройшла курс на європейськість.

Зеленський заявив, що для нього не має значення, з яким з кандидатів пройти до другого туру президентських виборів, а Тимошенко – що не визнає озвучені дані екзит-полів, оскільки за даними її команди саме Юлія Тимошенко випереджає Петра Порошенка і виходить у другий тур з Володимиром Зеленським.

21:18

Стали відомі дані Національного екзит-полу на виборах президента України по регіонах.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

20:44

З’явилися результати всіх екзит-полів – найбільше голосів українці віддали за Зеленського.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

20:10

Оприлюднено перші результати Національного екзит-полу-2019 за даними на 18:00 – лідером президентської гонки є Володимир Зеленський, на другому місці – Петро Порошенко, на третьому – Юлія Тимошенко.

Також оприлюднено екзит-пол ТСН, центру “Социс” і Всеукраїнський екзит-пол.

20:00

В Україні закрилися виборчі дільниці. Явка на виборах 2019, за даними Центральної виборчої комісії, станом на 20:00 неділі, 31 березня, склала 63,43% в 156 округах.

19:10

Народний депутат України Мустафа Найєм оприлюднив цікаві дані про “алкогольні напої”, які найбільше люблять українці.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

18:20

На виборах президента України вже проголосували Руслана, Святослав Вакарчук, Сергій Притула, Ольга Сумська, Джамала.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

 

18:03

Соціолог Ірина Бекешкіна, директор Фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва, який є одним з організаторів національного екзит-полу, повідомила про “перші тривожні дзвіночки”, які зафіксовано навколо виборів президента України.

17:30

Станом на 16:30 у ході голосування на чергових виборах президента України не зафіксовано жодних системних порушень.

16:51

У Києві на бульварі Лесі Українки біля будівлі Центральної виборчої комісії помітили підозрілих молодих людей. Молодики збираються групами і поводяться підозріло.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

16:36

Стало відомо, що в Україні проходять кілька екзит-полів, результати яких по президентських виборах-2019 оприлюднять вже у неділю, 31 березня, ввечері.

При цьому на зарубіжну ділянку для виборів президента України в Мінську не були допущені представники російських ЗМІ, вони могли тільки знімати за огорожею посольства.

16:21

В Україні триває голосування за президента України. Тим часом, російський журналіст влаштував провокацію і розмістив старе фото бюлетеня на вибори президента України з написом “Путін”, видавши його за нове. А на одній з виборчих дільниць на виборах помітили цікаве ноу-хау – холодильник і каструлю замість сейфа для зберігання виборчих бюлетенів.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

Також кілька публічних осіб в Україні порушили виборче законодавство під час виборів президента, фотографуючись з розгорнутими бюлетенями.

15:52

У мережі показали, як на Донбасі голосують українські військові. Станом на 11:00 на окремих ділянках свій вибір зробило вже більше 20% виборців у погонах.

15:20

Центральна виборча комісія повідомила, що станом на 15:00 явка на президентських виборах склала 43,86%

14:49

Посол України в Естонії Мар’яна Беца заявила, що громадяни України, які голосують в українському посольстві в Естонії, показують високу активність на виборах президента.

 

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Голосування на виборах президента України на виборчій дільниці в Австралії (м. Канберра) вже завершилося – проголосували 125 осіб з 1737 включених до списку виборців.

14:40

На виборах проголосував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. На виборчу дільницю у Вінниці він прийшов з дружиною Оленою. За словами політика, він віддав свій голос тому кандидату, з яким пов’язує майбутнє України.

 

На виборах проголосував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. На виборчу дільницю у Вінниці він прийшов з дружиною Оленою. За словами політика, він віддав свій голос тому кандидату, з яким пов’язує майбутнє України.

Віце-прем’єр Геннадій Зубко зі своєю дружиною Людмилою після голосування зробив цікавий натяк на те, за кого голосував, заявивши: “Тримаємо порох сухим! Рухаємося до перемоги”.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Міністр інфраструктури Володимир Омелян на голосування прийшов з дружиною Світланою та сином. При цьому він порушив закон, оскільки розмістив на свій сторінці в соцмережі фото і відео виборчого бюлетеня прямо в кабінці для голосування.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Віце-прем’єр-міністр Павло Розенко прийшов голосувати на виборчу дільницю зі своєю нареченою – телеведучою програми “Аферисти” Оленою-Христиною Лебідь.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Народний депутат Ігор Мосійчук проголосував у рідних Лубнах і розповів про це користувачам у соцмережі, прикріпивши знімок бюлетеня з “галочкою”, порушивши тим самим закон.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

14:17

Вдова американського сенатора Джона Маккейна, який помер 25 серпня 2018 року, є офіційним спостерігачем на виборах президента України.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Тим часом, в Національній поліції заявили, що станом на 13:00 правоохоронцям надійшло 384 заяви і повідомлення, пов’язані з виборчим процесом. Поліцейські відкрили 4 кримінальні провадження.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

Також стало відомо, що в Чернігові невідомий повідомив про можливий підрив штабів одного з кандидатів у президенти України.

14:15

Заступник голови ЦВК Олег Конопольський заявив, що на даний момент в Україні проголосували вже близько 5 млн виборців, або 16,63%, по всій країні, найактивніше голосують у Запорізькій області. У той же час у мережі міркують, які “алкогольні напої” українці люблять найбільше.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

13:20

В Україні триває голосування, не обходиться без НП. Так, на одній з виборчих дільниць Львівщини не могли відкрити сейф з бюлетенями. Його розрізали болгаркою.

У Києві на Подолі на виборчій дільниці в пологовому будинку жінка народила під час голосування за президента України.

 

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Христина Лесюк з Луцька, яка зараз живе в Китаї, проїхала 650 кілометрів на виборчу дільницю.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

У той же час найбільше – 5 українських виборчих дільниць за кордоном відкрили в Німеччині. Проголосувати мають можливість майже 100 тис. громадян України, які проживають в цій країні.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

13:17

Українська співачка Таїсія Повалій, яка виступає в Росії, приїхала до Києва, щоб проголосувати на виборах президента України. За її словами, вона “віддала свій голос за мирну і процвітаючу Україну”.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

13:04

Спікер Верховної Ради України Андрій Парубій проголосував на виборах президента на виборчій дільниці в Будинку офіцерів.

“Я проголосував за перемогу України на всіх фронтах. І сподіваюся, люди проголосують так само”, – заявив він після голосування.

 

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

 

13:00

Чинний президент України Петро Порошенко проголосував у Центральному будинку офіцерів Збройних сил України в Києві. На запитання “За кого ви віддали свій голос?” Порошенко відповів: “За перемогу України”.

12:53

Станом на 12:00 у поліцію вже надійшло 284 заяви, пов’язані з виборчим процесом. В основному ці повідомлення стосуються фактів підкупу виборців, незаконної агітації та фотографування бюлетенів. Крім того, слідчі відкрили три кримінальні провадження.

 

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

12:40

Центральна виборча комісія опублікувала перші дані про явку виборців на чергових виборах в Україні. Станом на 11:00 активність виборців по Україні склала 16,08%. Найвища явка в Кіровоградській області – 21,62%. Найнижча в Закарпатській області – 7, 95%.

12:39

Кандидат у президенти України Олег Ляшко під час голосування на одній з виборчих дільниць скоїв порушення – він продемонстрував у присутності телекамер і виборців бюлетень з результатами свого волевиявлення.

12:34

З’явилися цікаві подробиці перших чотирьох годин голосування на виборах президента України. Першими почали голосувати українці в Австралії. З кандидатів у президенти вже встигли проголосувати Зеленський, Тимошенко, Бойко, Гриценко, Ляшко і Вілкул.

Кандидат у президенти Анатолій Гриценко проголосував на виборах президента в Голосіївському районі столиці. У той же час його дружини, Юлії Мостової, не виявилося в реєстрі виборців. Вона має намір розбиратися в ситуації.

 

 

Кандидат у президенти від “Опозиційною платформи “За життя” Юрій Бойко проголосував на виборах в селі Іванковичі Київської області.

12:10

На виборах президента в Україні зафіксовано нові порушення – на одній з виборчих дільниць у Білій Церкві Київської області офіційний спостерігач зірвав пломбу з урни для голосування.

У Донецькій області колеги з ділянки побили члена виборчої комісії, який намагався зняти на камеру виборчий процес у залі голосувань, і пошкодили відеокамеру.

На одній з виборчих дільниць в Чернігівській області чоловік кинув запальну суміш.

11:45

Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що в Україні в день голосування на виборах президента країни відкрилися всі виборчі дільниці, крім однієї – в м. Ізмаїл Одеської області.

11:39

На своїй виборчій дільниці проголосував Володимир Зеленський – він викликав справжній ажіотаж серед журналістів.

Також віддав голос своєму кандидату другий президент України Леонід Кучма. На виборчу дільницю він прийшов разом з дружиною. За словами політика, для країни зараз найважливіше – досягнення миру.

“Треба показати, що ми сильні, здатні вирішувати самі проблеми, тоді набагато більше охочих буде в світі – в Європі, Америці – нас підтримати і досягти разом тієї перемоги, яку ми так сьогодні хочемо”, – сказав він.

 

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Кандидат у президенти Роман Безсмертний проголосував на виборчій дільниці в Києві на вул. Євгена Коновальця, 36А. Він прийшов разом з дружиною Тетяною і дітьми. Безсмертний заявив журналістам, що сьогодні українці «голосують за завтрашній день».

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

11:20

На виборах президента України проголосували Юлія Тимошенко і Олександр Вілкул. Тимошенко прийшла на дільницю з чоловіком і партійцями і заявила, що голосує «за Україну».

Вілкул на дільницю прийшов сам і сказав, що проголосував “за мир”.

 

11:15

Стало відомо, що  станом на 09:00 в Україні не відкрилося сім виборчих дільниць, але частина з вже почала роботу.

10:58

На виборчих дільницях в Одеській області вже зафіксовано перші порушення. Зокрема, в Ізмаїлі на виборчих дільницях № 511 002 і 511 003 бюлетені будуть визнані недійсними.

В Одесі на ділянці №511096 шторки для кабінок прозорі, що викликає підозри.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

На окрузі №136 зафіксували кілька спроб виносу бюлетеня. Також у Подольську на ділянці в вагонному депо один з членів комісії виявився вщент п’яним.

10:54

На закордонних виборчих дільницях – в Римі і Кракові – зібралися черги, голосує багато молоді.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

10:22

На виборчій дільниці у Волинській області розгорівся перший скандал – спостерігача громадянської мережі ОПОРА не допустили на ранкове засідання виборчої комісії на одній із дільниць.

10:14

На виборчі дільниці потягнулися політики і чиновники. Так, мер Києва Віталій Кличко вирішив виконати свій громадянський обов’язок вранці під час ранкової зарядки. На свою ділянку – ліцей імені Богуна – він приїхав на велосипеді.

 

Також вранці проголосував і кандидат у президенти, головний радикал країни Олег Ляшко. На виборчу дільницю він прийшов зі своєю дружиною Росітою Ляшко.

08:30

В Україні офіційно відкрилися виборчі дільниці, вони будуть працювати з 08:00 до 20:00. Участь у виборах беруть громадяни України з 18 років.

Незважаючи на таку ранню годину і вихідний день, на одних ділянках вже є відвідувачі, на інших – цілі черги з виборців.

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

Вибори президента України-2019: результати і всі подробиці

00:01

Вибори президента стартували за кордоном – о 23:00 за Києвом відкрилася виборча дільниця в Австралії. В Україні ж, нагадаємо, виборчі дільниці відкриються о 08:00 і працюватимуть до 20:00.

Як голосувати

 

 

Нагадаємо, проголосувати на президентських виборах в Україні зможуть дієздатні громадяни, яким за станом на день виборів виповнилося 18 років і які внесли до уточнених виборчих списків на дільницях.

До речі, варто відзначити, що в Україні 31 березня відбудеться перехід на літній час, тому о 03:00 потрібно перевести годинник на годину вперед.

На виборчу дільницю потрібно взяти документ, що підтверджує особу та громадянство України. Це може бути паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або ID-карти); тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України); військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби).

Тим, хто голосує не за місцем офіційної реєстрації і тимчасово змінив місце голосування, потрібна відповідна довідка, яку видали в органі ведення реєстру виборців.

Після пред’явлення документа виборець повинен поставити підпис за отримання виборчого бюлетеня у списку виборців та в певному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня, отримавши сам документ.

У бюлетень включено імена 39 кандидатів у президенти України.

Важливо пам’ятати, що бюлетень не можна передавати іншим особам, кожен виборець повинен заповнити його особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення бюлетенів забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- і відеофіксації будь-яким чином.

Коли будуть результати голосування

Попередні підсумки першого туру президентських виборів в Україні з’являться 31 березня незабаром після закриття дільниць на підставі екзит-полів (анонімних опитувань громадян при виході з дільниці).

Центральна виборча комісія (ЦВК) буде оголошувати результати голосування із зазначенням відсотка перевірки даних від виборчих комісій по регіонах у міру обробки бюлетенів.

Офіційні результати першого туру повинні бути оголошені протягом 10 днів після голосування – до 10 квітня. До 13 квітня відповідний протокол ЦВК опублікують у газетах “Голос України” та “Урядовий кур’єр”.

Якщо жоден з кандидатів не набере більше 50 відсотків голосів, то буде призначений другий тур президентських виборів. 21 квітня українцям доведеться проголосувати за одного з двох кандидатів, які отримали найбільшу кількість голосів у першому турі.

Результати другого туру оголосять не пізніше 1 травня, з публікацією протоколу до 4 травня 2019 року. До 3 червня новообраний президент вступить у повноваження.

Джерело: Народна Правда