Маск провів ефектне тестування свого марсіанського корабля: з’явилося відео

Starhopper був створений для тестування Starship, верхної частини Big Falcon Rocket, - це тестовий макет меншої довжини, але такого ж діаметру, як майбутня ракета

Маск провів ефектне тестування свого марсіанського корабля: з’явилося відео
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

На полігоні SpaceX Ілона Маска в Бока-Чіка (штат Техас) провели тестування двигуна нової тест-“марсіанської” ракети.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомив в Twitter сам Ілон Маск.

Loading...

“Starhopper завершив прив’язаний стрибок. Всі системи в нормі”, – написав у Twitter Маск.

Starhopper, а так називається випробувальний варіант Starship, увімкнув двигун і кілька секунд палив метан. Ракета була закріплена на ґрунті, тому тест проведений без зльоту.

Як пише Forbes, Big Falcon Rocket буде розділена на дві частини: нижня називається Superheavy, а верхня з корисним навантаженням — Starship. Цікаво, що Big Falcon Rocket отримає три варіанти верхнього ступеня Starship:

  • пілотований для екіпажу,
  • вантажний для виведення на орбіту космічних апаратів (наприклад, таких як Hubble)
  • паливозаправник (служитиме для заправки на орбіті вже виведеного космічного корабля, готового для польоту до Марса)

Starhopper був створений для тестування Starship, верхної частини Big Falcon Rocket – це тестовий макет меншої довжини, але такого ж діаметру, як майбутня ракета. Він оснащений трьома двигунами Raptor і буде вчитися злітати і приземлятися, спочатку роблячи дуже маленькі «стрибки» метр-два заввишки, а згодом здійснюючи польоти на висоту до декількох кілометрів.

Надалі, коли Big Falcon Rocket буде зібраний, політ відбуватиметься наступним чином: ракета злітає як єдине ціле, використовуючи двигуни ступені Superheavy. Після досягнення необхідної висоти нижня частина відокремлюється і повертається на космодром, здійснюючи посадку на власних двигунах. Верхня включає власні двигуни і продовжує виведення корисного навантаження на орбіту.

Нагадаємо, на початку року аерокосмічне диво SpaceX спіткала перша біда — сильний вітер сильно пошкодив верхню частину великої ракети Starship.

Також повідомлялося, що в NASA всерйоз мають намір виконати наказ Дональда Трампа, який зажадав, щоб космічне агентство організувало політ американських астронавтів на Місяць до 2024 року. Глава NASA Джим Бриденстайн розповів, що агентство розглянуло різні варіанти відправки екіпажу на Місяць: ракета Delta IV Heavy United Launch Alliance, ракета Falcon Heavy SpaceX або їх комбінація. Досі існує ряд проблем, які перешкоджають відправленню астронавтів на супутник Землі. При цьому менше всього проблем, що може вплинути на рішення NASA, є у компанії Ілона Маска SpaceX і його Falcon Heavy.

Джерело: Народна Правда
загрузка...