Вчені зробили несподіване відкриття про алкоголь та його вплив на здоров’я

Помірне споживання алкогольних напоїв ніяк не захищає від інсультів та інфарктів, а навпаки збільшує ризики

Вчені зробили несподіване відкриття про алкоголь та його вплив на здоров’я
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з Оксфордського університету спростували твердження про те, що вживання одного-двох алкогольних напоїв в день може захистити від інсульту. Їхнє дослідження довело, що артеріальний тиск і ризик інсульту неухильно зростають з підвищеним споживанням алкоголю.


Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє журнал The Lancet.

Як відомо, негативний вплив алкоголю на людський організм не викликає сумнівів, однак деякі минулі дослідження стверджували, що помірне його вживання створює певний захисний ефект, що здатний знизити шанс виникнення інфаркту міокарда та інсульту. Однак результати нового генетичного дослідження за участі півмільйона людей цей зв’язок спростували.

Спільна група вчених з Оксфордського університету, Пекінського університету і Китайської академії медичних наук провела масштабне дослідження, в якому взяли участь 512 715 жителів десяти регіонів Китаю, яких питали про вживання алкоголю і стежили за їх фізичним станом протягом десяти років. Більш ніж у 160 тисяч (161 498 осіб) з них виміряли два генетичних варіанти, які істотно скорочують споживання алкоголю.

Шанси на виникнення інсульту зростали з об’ємом споживаного алкоголю: ймовірність ішемічного і геморагічного інсульту підвищилася на 27 і 58 відсотків відповідно при кожних 280 грамах алкоголю в тиждень. Згідно з даними, спиртне можна назвати причиною восьми відсотків ішемічних і 16 геморагічних інсультів.

Виходячи з отриманих даних, автори дійшли  висновку, що алкоголь підвищує ризик інсульту приблизно на третину (35%) на кожні чотири додаткових напої в день (280 грамів алкоголю в тиждень), що не демонструє жодних захисних ефектів від помірного вживання алкоголю.

«Захисного ефекту від інсульту при помірному вживанні алкоголю немає: навіть невеликі його обсяги, навпаки, підвищують ризик, і в подальшому ми плануємо зібрати більше доказів», – стверджує співавтор дослідження, професор Чженмін Чен (Zhengming Chen).

Нагадаємо, раніше в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала найпоширеніші міфи про алкоголь. За її словами, алкоголь не зігріває, алкогольні напої не мають лікувальних властивостей, а також не існує безпечної дози алкоголю.

Джерело: Народна Правда