Фактор мови на виборах: соціолог дав Україні цікавий прогноз

Українська мова – єдина державна, й так вважає абсолютна більшість українців

Фактор мови на виборах: соціолог дав Україні цікавий прогноз
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

З питання мови країні не загрожує розкол після виборів президента України.

Про це в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

У першому турі виборів президента України кандидата Володимира Зеленського підтримали як російськомовні, так і україномовні, тому розколу виборців очікувати не варто:

«Підозрюю, штаб Петра Порошенка витягає тему мови, і той же Володимир Зеленський так само підігрує цьому якимись речами, але це абсолютна дурниця. Українець спілкується тією мовою, якою йому зручно, але українська мова – єдина державна, й так вважає абсолютна більшість українців. Немає такого, щоб російськомовні голосували за Зеленського, а україномовні – за Порошенка», – зазначив Антипович.

Тим не менш, на думку експерта, в умовах відсутності реальних уявлень про наміри одного з кандидатів можуть рости будь страхи:

«Ситуація передбачає стару владу, яку ніхто не любить, і невідомого Зеленського. На тлі цієї невідомості і формуються міфи про те, що в нас все розвалиться, нічого не працюватиме й так далі. В такій ситуації можна вішати будь-які страхи, й на них все лягатиме», – пояснив Антипович.

Повну версію інтерв’ю з Олексієм Антиповичем можна прочитати тут: В другому турі українець обиратиме між ненавистю і страхом — відомий соціолог

Джерело: Народна Правда