Справжнє тепло близько, а навесні буде майже 30 градусів – синоптик

Леонід Горбань про близьке потепління і те, скільки разів в Україні похолоднішає до приходу літа

Справжнє тепло близько, а навесні буде майже 30 градусів – синоптик
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Якою буде погода на вихідних, коли в Україну остаточно прийде весняне тепло і в якому місяці почнеться майже 30-градусна спека, НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів народний синоптик Леонід Горбань.

Loading...

Тепло на вихідних

Закінчується хвиля похолодання, вже на вихідних прийде істотне потепління. Температура підніметься вище 15 градусів тепла і буде якийсь час триматися. Перед самим Великоднем (28 квітня, – НП) традиційно похолоднішає. День другого туру виборів, 21 квітня, – це якраз початок “єврейських кучок”, на які завжди випадає похолодання, можливі опади.

Похолодання після Великодня

Завжди після Великодня, незалежно від того, на яке число він припадає, на 9-й, 17-й і 33-й дні відбувається похолодання. Виходить, що воно випадає під 9 травня, на 15-17 травня і на кінець місяця. Похолодання може супроводжуватися й заморозками, але це більше стосується північних і східних областей. Заморозки по всій території цього року не прораховуються. За рахунок високих температур, в районі 20-27 градусів тепла, травневих заморозків не очікується.

Читайте також: Дата справжнього тепла вже відома, а літо порадує українців – синоптик

Погода і врожай

В цілому, весни в рік Меркурія, який зараз триває, спекотні та сухі. Тобто очікуються мало дощів, високі температури, сильні сухі вітри з Поволжя, особливо в травні. Рік Меркурія, який, за планетними розрахунками, чергується кожні сім років, за статистикою валового збору зернових посідає останнє місце. У всіх регіонах, не тільки в Україні, спостерігається зниження врожаю на 30-35%. Так що хорошого врожаю цього року чекати практично немає звідки.

Під час сухої весни через вітри швидко пересихає верхній шар землі. Якщо розбити вегетацію від посіву до збирання, якість врожаю закладається в період перших 33 днів. А вони цього року прораховуються спекотні, сухі та з сильними східними вітрами. Всі агрономи, з якими я спілкуюся, кажуть, що волога на мінімумі. З осені та зими не було достатньо вологи, плюс ось така суха і спекотна весна. Цього року чим раніше відсіятися, тим більше вологи можна схопити.

Літня спека

Літо схильне бути спекотним, але не занадто. Якщо в роки Сонця суха погода наступає з середини червня, а потім – липень і серпень, то в роки Меркурія, як зараз, дуже нестандартні весняні температури. В червні, липні температури будуть досить високими, а от дощів у липні небагато, особливого у другій половині місяця.

Марина Євтушок

Джерело: Народна Правда
загрузка...