Україна готує “помсту” Росії у Керченській протоці: розкрито план

Флот країн чорноморського басейну може перебувати в акваторії Чорного моря в необмеженій кількості

Україна готує “помсту” Росії у Керченській протоці: розкрито план
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Зміцнювати берегову охорону України в районі Одеси, Херсона та Миколаєва можуть в першу чергу військові кораблі таких країн НАТО, як Румунія, Болгарія і Туреччина.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Факты, таку думку висловив експерт-міжнародник Євгеній Ярошенко.

Loading...

Експерт нагадав, що після намагань захоплення росіянами Тузли, у 2003 році між Україною та РФ було підписано угоду, згідно з якою, Азовське море є внутрішнім морем двох країн.

“Присутність іноземних військових кораблів в Азові можливо лише за згодою обох сторін – української та російської. Дуже сумнівно, що Кремль погодиться на те, щоб Азовським морем курсували, скажімо, американські військові кораблі”, – зазначив Ярошенко.

При цьому він наголосив, що згідно з існуючими домовленостями, флот країн чорноморського басейну може перебувати в акваторії Чорного моря в необмеженій кількості.

“Кораблі інших країн, загальним тоннажем не більше 30 тисяч тонн можуть перебувати в Чорному морі не більше 21 діб. Тобто, скажімо так, зміцнювати берегову охорону в районі Одеси, Херсона та Миколаєва можуть в першу чергу військові кораблі таких країн НАТО, як Румунія, Болгарія і Туреччина. Американці або канадці будуть постійно змінюватися після закінчення тритижневого перебування у наших берегів”, – додав Ярошенко.

Нагадаємо, на думку генерал-лейтенанта Василя Богдана, НАТО зможе допомогти українським кораблям пройти через Керченську протоку, але це залежить від політичного вектора, який обере Україна після виборів президента та парламенту.

Джерело: Народна Правда
загрузка...