Захопити не Крим: стало відомо, що путінський патріарх хотів зробити з Україною

Патріарх Російської православної церкви вважав, що, хоч Україна і стала незалежною, але це все одно канонічна територія Московського патріархату

Захопити не Крим: стало відомо, що путінський патріарх хотів зробити з Україною
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відомий вчений-релігієзнавець, депутат Верховної Ради Віктор Єленський розповів, що патріарх Російської православної церкви Кирил хотів через церкву отримати вплив на всій території України.

Про це він повідомив в інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ.

“Спочатку він хотів продемонструвати певну самостійність. Анексія Криму для Кирила не була бажаним кроком. Він говорить, що політичні кордони змінюються, а кордони його церкви незмінні, те ж саме поширюється на інші церкви. Умовно кажучи, Абхазія проголосила “незалежність”, але Грузинська церква має контролювати свої парафії, бо це її канонічна територія”, – розповів Єленський.

Тобто, за такою логікою, хоч Україна і стала незалежною, але це все одно канонічна територія Московського патріархату.

“Другий важливий фактор полягає в тому, що Кирило постійно натякав: у питаннях ближнього зарубіжжя він – рівноцінний партнер влади. Предстоятель РПЦ був у особливому піднесенні у 2009 році, коли приїжджав у Київ (візит патріарха Кирила до України у 2009 році тривав 10 днів, з 27 липня по 5 серпня, – НП)”, – згадав вчений.

Зазначимо, що медіа називали той візит не інакше, як тріумфальним.

“Опісля він одразу із аеропорту поїхав до російського президента й сказав: “От бачите, ви не знаєте, що робити з цією країною, у вас немає ефективної політики, а в мене є. Ви ж бачили, як мене зустрічали?” Тепер він втратив той елемент самостійності й рухається в заданому Кремлем коридорі. Наприклад, йому сказали, що Росія в ізоляції, яку треба прорвати, – і він зустрівся з Папою Римським, хоча для нього це як ніж у серце”, – розповів Єленський.

Повний текст інтерв’ю читайте тут: Для патріарха Кирила Крим не був бажаним, він хотів захопити Україну по-іншому: про томос і війну

Джерело: Народна Правда