У Росії українських моряків несподівано визнали військовополоненими

Українських моряків захищає Третя Женевська конвенція про поводження з військовополоненими

У Росії українських моряків несподівано визнали військовополоненими
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Російський правозахисний центр “Меморіал” визнав 24 українських моряків військовополоненими.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій на сайті організації.

Loading...

У повідомленні, зокрема, йдеться, що в листопаді минулого року росіяни атакували і захопили три кораблі ВМС України. Російські правозахисники відзначають, незважаючи на те, що ФСБ звинуватила українських моряків в незаконному перетині державного кордону Російської Федерації, міжнародне право не визнає законність окупації та анексії Криму, а також пов’язані з цим претензії Росії на встановлення морського кордону по 12-мильній зоні від берегової лінії українського півострова.

Іншими словами, звинувачення українських військових моряків у тому, що вони перетнули “російський кордон”, є неправомірними з погляду міжнародного права.

Окремо російські правозахисники підкреслюють, Україна заздалегідь попереджала про прохід кораблів.

“Ми згодні з експертами міжнародного гуманітарного права в тому, що керченський інцидент є міжнародним військовим конфліктом, а затримані українські моряки — військовополоненими”, – резюмують в “Меморіалі”.

Зазначимо, відповідно до міжнародного гуманітарного права матроси і офіцери не можуть переслідуватися за кримінальним законам країни, яка їх заарештувала (оскільки вона учасниця військового конфлікту). Українських моряків захищає Третя Женевська конвенція про поводження з військовополоненими.

У Росії українських моряків несподівано визнали військовополоненими

Нагадаємо, напередодні у Вінницькій області помер Леонід Драч – батько офіцера СБУ Андрію Драча, який на момент нападу росіян знаходився на бронекатері «Нікополь». У чоловіка не витримало серце.

США вимагають від Росії звільнити українських моряків, захоплених у полон біля Керченської протоки 25 листопада 2018 року.

Джерело: Народна Правда
загрузка...