SpaceX запустила Falcon Heavy і повернула всі прискорювачі: кадри космічного перевороту

О 2:10 (час київський) ночі прийшло підтвердження про успішне розгортання супутника Arabsat 6A на геоперехідній орбіті

SpaceX запустила Falcon Heavy і повернула всі прискорювачі: кадри космічного перевороту
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Компанія SpaceX вперше запустила комерційний вантаж в космос на надважкій ракеті Falcon Heavy, успішно повернувши при цьому всі три прискорювача на Землю.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, пуск раніше кілька разів переносили через сильний зсув вітру у верхніх шарах атмосфери над мисом Канаверал. SpaceX не хотіли ризикувати своєю ракетою, а також саудівським супутником зв’язку Arabsat 6A.

Loading...

Проте напередодні, 11 квітня, відкрилося нове вікно і погодні умови не перешкоджали запуску Falcon Heavy.

SpaceX транслювала довгоочікуваний запуск. На відео видно, як бічні прискорювачі успішно приземляються. Нагадаємо, в 2018 році пройшов перший демонстраційний запуск Falcon Heavy, тоді ракета запустила в космос автомобіль Tesla Roadster. Через три хвилини після старту обидва бічних прискорювача відокремилися від основної ракети і успішно увійшли до зон LZ-1 і LZ-2. Невдача спіткала третій прискорювач – на центральному прискорювачі тоді спрацював лише один з трьох двигунів на розгінному блоці, в результаті чого він впав в Атлантичний океан зі швидкістю 482 км/ч приблизно за 90 метрів від платформи “Of course i still love you”.

Запуск починається на 19 хвилині 46 секунді

SpaceX запустила Falcon Heavy і повернула всі прискорювачі: кадри космічного перевороту

Як повідомлялося раніше, від успіху цього пуску залежить, чи будуть використовувати ракети Falcon Heavy для комерційних замовлень, а також стартів в інтересах американських військових. Крім того, NASA розглядає ракети Falcon Heavy SpaceX для запуску астронавтів на Місяць.

Напередодні на полігоні SpaceX Ілона Маска в Бока-Чіка (штат Техас) провели тестування двигуна новою тест-«марсіанської» ракети. Starhopper увімкнув двигун і кілька секунд палив метан. Ракета була закріплена на грунті, тому тест проведений без зльоту. Starhopper був створений для тестування Starship, верхній частині Big Falcon Rocket — це тестовий макет.

Джерело: Народна Правда