Естонія і Польща принизили Росію через Крим: спливли подробиці

Дві країни Євросоюзу відмовилися впустити судно "Сєдов" з РФ, оскільки на ньому перебували курсанти з анексованого Криму

Естонія і Польща принизили Росію через Крим: спливли подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Естонія і Польща заборонили російському навчальному вітрильному судну “Сєдов” увійти в їхні територіальні води. Причиною цього стало захоплення Росією українського півострова Крим в 2014 році.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на  Deutsche Wellе, з відповідними заявами виступили міністерства закордонних справ Естонії та Польщі.

10 квітня навчальне вітрильне судно “Сєдов”, на  борту якого перебували кілька курсантів Керченського державного морського технологічного університету (КГМТУ), що розташований на території анексованого Росією Криму, намагалися зайти в територіальні води Естонії. Офіційний Таллінн не надав “Сєдову” дозвіл на це, виступивши 12 квітня з відповідною заявою.

Таким же чином вчинила Польща  – 12 квітня прем’єр-міністр цієї країни Матеуш Моравецкій особисто відмовив “Сєдову” у вході в порт Гдині. Представник польського МЗС Ева Сувара заявила, що у курсантів КМТУ “російські, а не українські паспорти, а Польща, як і більшість країн Заходу, не визнає анексії Криму і з цієї причини наклала санкції на Росію”. За словами чиновниці, вхід “Сєдова” в  територіальні води Польщі суперечив би політиці поваги територіальної цілісності України і невизнання анексії Криму.

На це в Москві  відреагували традиційними звинуваченнями – офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова назвала дії Талліна “черговим недружнім і провокаційним кроком з боку естонської влади”.

Варто зазначити, що інцидент стався за кілька днів до візиту президента Естонії Керсті Кальюлайд в Москву і її запланованої зустрічі з Володимиром Путіним.

Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін у присутності свого помічника Владислава Суркова, а також вузького кола наближених, визнав помилковість анексії Криму.

Джерело: Народна Правда
загрузка...