П’ять років тому в Україні почалася АТО: у мережі згадали моторошне відео

Цього дня 5 років тому спецпризначенці Служби безпеки України прийняли перший бій на Донбасі

П’ять років тому в Україні почалася АТО: у мережі згадали моторошне відео
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

П’ять років тому, 12 квітня 2014 року, в Україні почалася АТО, коли бойовики захопили державні установи на Донбасі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Проросійські бойовики, якими керували офіцери спецслужб РФ, захопили державні установи у Донецьку, Горлівці, Дружківці, Краматорську, Костянтинівці та Слов’янську.

Вранці 13 квітня 2014 року в передмісті Слов’янська група спецпризначення СБУ «Альфа» спільно з керівництвом донецької обласної міліції проводили розвідку. Вони зупинилися в селі Семенівка, аби поспілкуватися з місцевими мешканцями. У цей час на спецпризначенців було вчинено збройний напад.

Капітан СБУ Геннадій Біліченко першим вступив у бій. Його поранили, проте він продовжував відстрілюватись, прикриваючи своїх товаришів. Незабаром капітан загинув від чисельних поранень. В тому ж бою було поранено командира «Альфи» полковника Геннадія Кузнєцова, полковника СБУ Олександра Куксу, підполковника «Альфи» Андрія Дубовика.

Ввечері 13 квітня РНБО провела екстрене засідання і ухвалила рішення щодо початку Антитерористичної операції, а від бойовиків вимагалося скласти зброю до 9-ї години ранку 14 квітня.

А 14 квітня тодішній секретар РНБО і виконувач обов’язків президента України Олександр Турчинов, підписавши указ про введення в дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України», оголосив початок Антитерористичної операції із залученням Збройних сил України.

В мережі показали відео того, як все починалось.

“Ось минуло п’ять років як захопили Слов’янськ, а наступного дня почалося #АТО, скільки горя за цей час ми пережили, скільки наших хлопців загинуло не передати словами, я щиро вірю що цей жах скоро закінчиться та винні в цьому понесуть повну відповідальність”, – написала у Twitter Юлія Нагода.

Нагадаємо, раніше українські військові на Донбасі помстилися терористам за загиблих побратимів Яну Червону і Олександра Мілютіна, ліквідувавши спостережний пункт супротивника – у бойовиків один загиблий і один поранений.

Згідно з даними за 11квітня, втрати бойовиків на Донбасі склали 17 осіб.

Джерело: Народна Правда