SpaceX втратила центральний ступень Falcon Heavy: як це відіб’ється на наступних запусках

Прискорювач не зміг встояти в вертикальному положенні

SpaceX втратила центральний ступень Falcon Heavy: як це відіб’ється на наступних запусках
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Компанія SpaceX все-таки втратила центральний ступень важкої ракети Falcon Heavy
після успішного комерційного запуску, який стався 11 квітня.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, Газета.ги опублікувала заяву американської космічної компанії.

Loading...

Фахівці пояснили, що забезпечити успішну доставку прискорювача в порт Канаверал не змогли. В морі було сильне хвилювання до трьох метрів, через це прискорювач повільно сповз і впав у воду.

Джерело в компанії каже, що падіння також пов’язано з неможливістю роботи спеціального робота Octograbber, він повинен був утримати ступень на посадочній платформі.

У компанії також додали, що втрата центрального блоку не позначиться на майбутніх пуски ракет.

Як відомо, напередодні SpaceX вперше запустила комерційний вантаж в космос на надважкій ракеті Falcon Heavy. Цей пуск раніше кілька разів переносили через сильний зсув вітру у верхніх шарах атмосфери над мисом Канаверал. SpaceX не хотіли ризикувати своєю ракетою, а також саудівським супутником зв’язку Arabsat 6A. 11 квітня повідомлялося, що в ході запуску на геостаціонарну орбіту було виведено супутник зв’язку Arabsat-6A, два бічні ступені ракети успішно приземлилися на майданчики на мисі Канаверал, центральний – на баржу в океані.

Відзначимо від успіху цього пуску залежить, чи будуть використовувати ракети Falcon Heavy для комерційних замовлень, а також стартів в інтересах американських військових. Крім того, NASA розглядає ракети Falcon Heavy SpaceX для запуску астронавтів на Місяць.

Джерело: Народна Правда