Мучать кошмари: вчені розкрили загадку моторошних снів

Кілька ночей учасники експерименту провели в лабораторії сну

Мучать кошмари: вчені розкрили загадку моторошних снів
Автор Романова Марі в Новини/Правда про здоров'я

Вчені з Великобританії, Фінляндії і Швеції встановили, що людину мучать кошмари ночами через дисбаланс між двома областями мозку в лівій і правій півкулях.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише МедикФорум.

Loading...

Відповідні висновки фахівці зробили після експериментів, у якому брали участь 17 здорових осіб. Вчені досліджували мозок добровольців під час і після сну. Зокрема, дослідники спостерігали за тим, як мозок регулює емоції, такі як гнів, цікавість, уві сні. Кілька ночей учасники експерименту провели в лабораторії сну, лікарі знімали показання електроенцефалограми активності мозку.

Виявилося, знижена активність мозку в правій фронтальній корі приводить до більшої кількості кошмарів. Таким чином, стало відомо, що у неприємних сюжетах варто звинувачувати активність в лівій половині мозку.

Нагадаємо, фінські профспілки прийшли до висновку, що денний сон в середині робочого процесу плідно позначається не тільки на продуктивності співробітників, але і на фінансовому добробуті фірми. Зараз у Хельсінкі дуже популярно дозволяти співробітниками офісів поспати 30-60 хвилин, навіть наймають спеціальних тренерів, які допомагають людям швидко розслаблятися.

Зазначимо, є цілий список причин, по яких постійно хочеться спати. Багато з цих причин можна самостійно усунути, поліпшивши тим самим свій стан. Лікар-невролог Олексій Сиделковский озвучував причини, через які люди постійно хочуть спати.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...