Суд визнав незаконним рішення про націоналізацію ПриватБанку: перші подробиці

Національний банк України не погоджується і готується до подачі апеляційної скарги

Суд визнав незаконним рішення про націоналізацію ПриватБанку: перші подробиці
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до НБУ і Кабміну про неправомірність націоналізації ПриватБанку. Суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Loading...

«ПРИВАТБАНК» ТА ІНШІ ПРОБЛЕМИ — ЩО БУДЕ З ГРОШИМА УКРАЇНЦІВ ПІСЛЯ ВИБОРІВ

Зокрема, суд визнав процедуру виведення неплатоспроможного “ПриватБанк” з ринку за участю держави, такою що порушує норми чинного законодавства.

У Національному банку не згодні з рішенням суду. Там заявили, що оскільки воно не вступило в законну силу, буде оскаржено. “Породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність”, – коментує начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку україни Віктор Григорчук.

У Нацбанку мають намір запропонувати Раді з фінансової стабільності звернутися до Ради національної безпеки і оборони України, а також Кабінету Міністрів з приводу судових практик, які наносять шкоду міжнародному іміджу країни.

Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова ще раз повторила, що рішення про виведення неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося у відповідності з нормами чинного законодавства, було підтримано РНБО і урядом.

Окремо в НБУ підкреслюють, що “рішення 2016 року про визнання ПриватБанку неплатоспроможним та його подальше виведення з ринку за участю держави ґрунтувались на зменшенні розміру регулятивного капіталу до від’ємного значення”.

Нестача  в капіталі ПриватБанку була виявлена, нагадаємо, після стрес-тестування.

Нагадаємо, інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса розповів, що буде, якщо державний «ПриватБанк» повернуть українському олігарху Ігорю Коломойському.

Джерело: Народна Правда
загрузка...