Збиття Іл-76 під Луганськом: суд прийняв гучне рішення щодо загибелі 49 військових

В Україні суд не визнав загибель 49 військових наслідком агресії РФ

Збиття Іл-76 під Луганськом: суд прийняв гучне рішення щодо загибелі 49 військових
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Мелітопольський міськрайонний суд відмовився визнати загибель Олександра Бєлого – командира літака Іл-76, збитого під Луганськом у липні 2014 року – результатом агресії Російської Федерації. Таке рішення винесла суддя Юлія Горбачова.

Loading...

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі УНІАН повідомила вдова загиблого офіцера Тетяна Чимиркова, яка зверталась до суду з відповідним позовом.

Згідно з рішенням, яке суд виніс 16 квітня, він відмовився визнати, що загибель командира транспортного літака Іл-76 Олександра Бєлого і, відповідно, 9 членів екіпажу і 40 десантників, які були на борту літака, стала результатом збройної агресії Російської Федерації.

Трагедія сталася у ніч із 13 на 14 липня 2014 року, коли транспортний літак Іл-76 було збито при заході на посадку в Луганський аеропорт.  На його борту перебували 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців 25-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ. Літак повинен був доставити боєприпаси, продукти, а також підкріплення українським військовослужбовцям, які перебували в оточенні бойовиків «ЛНР» і російських військових.

Наразі вдова загиблого отримала рішення, в якому зазначена лише вступна та резолютивна частина – без мотивувальної частини, яка б дала змогу проаналізувати аргументацію суду.

Суддя Юлія Горбачова відмовилася прокоментувати своє рішення, зіславшись на відсутність часу в зв’язку з судовим засіданням.

У той же час в. о. голови Мелітопольського міськрайонного суду Тамара Міщенко пояснила, що суддя Горбачова не встигла оформити мотивувальну частину судового рішення у зв’язку з великим робочим навантаженням, пообіцявши, що рішення буде опубліковано повністю в понеділок, 22 квітня.

Нагадаємо, 27 березня 2017 року Павлоградський міський суд Дніпропетровської області визнав винним у службовій недбалості, що призвела до загибелі льотчиків і десантників, генерал-майора Віктора Назарова й призначив йому покарання у вигляді 7 років позбавлення волі. Назаров подав апеляцію, розгляд якої триває й досі. На цей момент генерал Назаров перебуває на волі.

Додамо, що в 2017 році генерал Віктор Назаров, засуджений через авіакатастрофу Іл-76МД, отримав квартиру від київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони.

 

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...