Пожежа у Нотр-Дам де Парі: з’явився ризик обвалу собору

Під загрозою опинився великий орган собору, який поки зберігся

Пожежа у Нотр-Дам де Парі: з’явився ризик обвалу собору
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Експерти попередили про можливість часткового руйнування конструкцій Собору Паризької Богоматері, як постраждав під час недавньої пожежі.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Le Figaro.

Loading...

Як повідомляється, одним з слабких місць став трикутний елемент довжиною близько 15 метрів і вагою в кілька тонн, що тягнеться по фасаду. Він більше не підтримується опорними балками даху.

За словами французького міністра культури Франка Рист’є, вже вдалося зміцнити верхню частину, «спорудили щось на зразок опор».

Пожежа у Нотр-Дам де Парі: з’явився ризик обвалу собору

Цей елемент у випадку падіння може привести до обвалення значної частини всього північного фасаду будівлі.

Ще одним елементом, який викликає побоювання, став західний фронтон. Перекриття, на які спирався західний край даху нави, впали після пожежі. Ристье уточнив, що цей елемент дуже крихкий, він нахиляється, тому що статуя ангела нагорі настільки обпалена, що розкололася до самого кінця.

Пожежа у Нотр-Дам де Парі: з’явився ризик обвалу собору

Кут південної дзвіниці також викликає побоювання у фахівців. Він настільки нагрівся, що камені стали повністю пухкими, існує ризик руйнування химер. Як уточнив міністр, якщо химери впадуть, то під загрозою опиниться великий орган, який поки що зберігся. Вже почалася операція по зняттю химер.

Нагадаємо, пожежники  близько дев’яти годин боролися з вогнем в Нотр-Дам. Легендарний собор рятували близько 400 пожежних. Троє людей постраждали, двоє поліцейських і пожежний. На щастя, у них легкі поранення.

Пізніше в паризькій прокуратурі повідомили, що пожежна сигналізація спрацювала вперше в Нотр-Дамі в 18:20 за місцевим часом. Але пожежних ніхто не викликав. Тільки через 23 хвилини, коли вогонь вже охопив верхню частину будівлі, був зафіксований дзвінок.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...