Зеленський переміг, що буде робити Порошенко найближчим часом – прогноз політолога

Чи будуть в Україні дострокові вибори Ради?

Зеленський переміг, що буде робити Порошенко найближчим часом – прогноз політолога Фото: "Офіційний сайт Президента України"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Чого варто чекати після виборів президента України, на які перші кроки можуть піти Володимир Зеленський і Петро Порошенко і чи можуть достроково розпустити Верховну Раду, в бліц-інтерв’ю НАРОДНІЙ ПРАВДІ розповів політолог Олексій Мінаков.

Loading...

Без несподіванок

Результати екзит-полів виявилися приблизно такими, як показували соціологічні опитування, тож несподіванки немає. Відрив у другому турі збільшився за рахунок електорату, який перетік від інших кандидатів, тобто переважно опозиційно налаштованих виборців. Ще після першого туру я писав про те, що Володимиру Зеленському можна було нічого не робити протягом проміжку часу до другого туру, сидіти в бункері – й він би все одно переміг.

Читайте також: Вибори президента-2019: онлайн і всі подробиці другого туру

Петро Порошенко мав високий антирейтинг. А саме цей показник має велике значення в другому турі. В першому турі голосують за того, хто подобається, хто більш симпатичний. Специфіка другого туру полягає в тому, що виборці голосують проти когось. Крім того, є запит на нові обличчя, треба врахувати також ірраціональний хід цієї кампанії.

Можливість дострокових парламентських виборів

Ключове питання, яке зараз стоїть, – чи будуть дострокові вибори до Верховної Ради? Точніше, чи буде Петро Порошенко реалізовувати сценарій дострокових виборів? Чи оголосять, умовно кажучи, наступного тижня про розпад коаліції, щоб минув місяць і в чинного президента була можливість на законних підставах розпустити парламент?

Якщо ми говоримо про Зеленського, то в нього, радше за все, не буде можливості розпустити парламент, тому що Верховна Рада призначає дату інавгурації. І якщо вона припаде на період з 28 травня до 3 червня, то він не встигне, згідно із законодавством, за півроку до кінця скликання розпустити парламент, навіть якщо розпадеться коаліція.

Я веду до того, що у чинного президента зараз максимально мобілізований електорат. Тож для нього є плюс у тому, щоб вибори до Верховної Ради відбулися вже влітку. Але є також і мінус, адже восени рейтинг Володимира Зеленського і його політичної сили, очевидно, був би нижчим.

Ще один аргумент на користь розпуску парламенту для Петра Порошенка в тому, що нові політичні сили, на які є запит, не встигнуть достатньо розкрутитися до літа. Отже, рішення має плюси і мінуси, треба зважувати пріоритети й ухвалювати рішення.

Марина Євтушок

Джерело: Народна Правда