Білорусь прийняла різке рішення щодо поставок бензину в Україну

Раніше Російська Федерація заборонила експорт нафти на територію України

Білорусь прийняла різке рішення щодо поставок бензину в Україну
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нафтова війна Білорусі з Росією набирає обертів, в цей раз можуть постраждати Україна, Польща і країни Балтії.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Белта, Білорусь через постачання неякісної російської нафти прийняла рішення призупинити експорт світлих нафтопродуктів.

Заступник генерального директора з комерційних питань Білоруської нафтової компанії Сергій Гриб додав, що постачання світлих нафтопродуктів, бензину, а також дизельного палива припинена в напрямку України, Балтії та Польщі.

“На поточний момент припинені до моменту вирішення питання з російською нафтою”, – заявив він.

Читайте також: Заборонили експорт нафти: Росія відреагувала на українські санкції

При цьому Гриб підкреслив, що Білорусь працює над тим, щоб не потрапити під санкції за порушення контрактів на експорт світлих нафтопродуктів. Фахівець запевнив, що збиток від припинення експорту ще належить оцінити.

Видання додає, що для Білорусі ринки України, країн Балтії та Польщі залишаються найбільш преміальними в плані поставок.

Як відомо, напередодні сталося різке погіршення якості російської експортної суміші Urals, яка надходить транзитом в ділянку магістрального нафтопроводу ВАТ “Гомельтранснафта Дружба”. Раніше повідомлялося, що на Мозирському нафтопереробному заводі зіпсували дороге обладнання після використання неякісної російської нафти.

При цьому не перший місяць ходять чутки про об’єднання Білорусі та Російської Федерації. Наприклад, близький до Кремля Telegram-канал «НЕЗЫГАРЬ» активно просуває тему Конституційного акту Союзної держави Нібито документ технічно готовий, і вже восени світ чекає серйозна перезавантаження.

При цьому на початку березня в ході «Великої розмови з президентів» сам Олександр Лукашенко визнав, що якщо питання про об’єднання винести на референдум, то 98% білорусів висловляться проти.

А після цього Лукашенко голосно поскаржився на Володимира Путіна, повідомивши що Росія перекриває Білорусі ринок.

Лукашенко також заявляв, що його країна не піде на компроміси в питанні суверенітету.

Джерело: Народна Правда