В Росії “кинули” на гроші путінських військових, яких відправляли на одну з воєн

Значну частину інформації про судовий розгляд між моряками і їх командуванням засекречено

В Росії “кинули” на гроші путінських військових, яких відправляли на одну з воєн
Автор Романова Марі в Закордонна правда/Новини

Російським морякам, які повернулися із Сирії, відмовляються виплачувати добові за відрядження. Мова йде про сотні тисяч рублів, моряки намагаються добитися правди через суд.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про новий скандал з російськими військовими в Сирії пише “Нова газета“. У статті “Денег нет, но вы сражайтесь” мова йде про 27 моряків військовослужбовців Чорноморського флоту , які повернулися до Севастополя.

Loading...

Видання зазначає, військовослужбовці подали позови до керівництва своєї військової частини з вимогою виплатити від 12,9 до 18,6 доларів за один день відрядження. В сумі за 5-6 місяців — від 200 до 300 тисяч рублів кожному.

Один з моряків на умовах анонімності розповів газеті, що в Сирії військові перебували на підставі наказу командира військової частини: “Рапортів з проханням направити нас у республіку ніхто не писав. Про те, куди йдемо, дізналися за тиждень до відправки”.

Справу намагаються тримати в таємниці від преси, але журналістам вдалося дізнатися, що як мінімум троє з позивачів проходили службу на тральщике «Ковровец». У лютому 2016 року ЗМІ повідомляли, що тральщик приступив до противоминного патрулювання біля берегів Сирії. Співрозмовник розповів газеті, що в Сирії моряки не тільки здійснювали контрольний пошук мін, вони також охороняли військові та соціально значущі об’єкти.

При цьому чоловік додав, що “поїздка спочатку не оформлялася як відрядження, офіційно нас, службовців з різних кораблів, просто перевели на рівнозначні посади на інше судно — те, що повинно було йти у Сирію”.

Ще один моряк впевнений, що поїздка відповідає пункту 8 постанови уряду РФ від 26 грудня 2005 року:

“Ми були в зоні військового конфлікту, нашим завданням було підтримання миру. Оскільки харчуванням ми забезпечувалися на місці, нам належить 30% від встановленого розміру добових”.

У статті також говориться, що позов до керівництва військової частини подали службовці, які воювали в Сирії з 2016 по 2018 роки. У військовій частині у відповідь на позов заявили, що ця поїздка в Сирію – не відрядження.

Юристи, які представляють військових, стверджують, що моряки залучалися до участі у заходах з виконання спеціальних завдань у складі екіпажів кораблів, а виконання завдань у складі екіпажів кораблів не є відрядженням.

Морякам намагаються довести, що участь у такому заході оплачується інакше – передбачена щомісячна надбавка за виконання завдань, безпосередньо пов’язаних з ризиком для життя і здоров’я.

Російські журналісти пишуть, що цей випадок із севастопольськими моряками далеко не перший. Приміром, на початку квітня «Комерсант» писав про інший  судовий розгляд, учасниками якого стали 49 членів екіпажу буксира «Алтай». Вони вимагали визнати себе ветеранами бойових дій.

На жаль, і ця справа також засекречена. Єдине, що відомо, що позивачі – службовці військової частини № 40658, які перебували в Сирії з 8 листопада 2016 року по 6 січня 2017 року. Вони допомагали при маневруванні та забезпеченні бойової стійкості авіаносця «Адмірал Кузнєцов».

“Новая газета” також наводить інший приклад – позов військовослужбовця-контрактника Михайла Деміда до 3-ї фінансово-економічної служби Об’єднаного стратегічного командування Північного флоту. Демід стверджував, що з жовтня 2016 року по червень 2017 року перебував у відрядженні в Сирії, де «виконував завдання бойової служби». Будучи у відрядженні, він відправив у фінансово-економічну службу авансовий звіт для виплати добових витрат — 74 906 рублів, але отримав відповідь: добові йому не належать.

Нагадаємо, раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла подробиці про російського найманця з ПВК «Вагнера», який помер від ран, отриманих в Сирії.

Також повідомлялося, що Росія приховує загибель 57 найманців «ПВК Вагнера» в Сирії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...