В Європі намічається сепаратистський референдум: якій країні загрожує розкол

Референдум має відбутися до травня 2021 року

В Європі намічається сепаратистський референдум: якій країні загрожує розкол
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Уряд Шотландії має намір провести повторний референдум про незалежність від Великобританії.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на AP.

Вже найближчим часом буде поданий законопроект про проведення нового референдуму до 2021 року. За словами першого міністра уряду Шотландії Ніколи Стерджен, якщо Великобританія вийде зі складу ЄС, “вибір між Brexit і майбутнім Шотландії як незалежної європейської нації” має бути зроблено до завершення легислатурного періоду регіонального парламенту в травні 2021 року.

При цьому новий шотландський референдум повинен отримати схвалення уряду в Лондоні, а там вважають, що такий плебісцит проводити не варто.

Варто нагадати, що в 2014 році 55 відсотків шотландців проголосували проти незалежності від Британії. Але в червні 2016 року в ході референдуму про вихід Великобританії з ЄС 62 відсотки жителів Шотландії висловилися за збереження членства у ЄС. Це дало можливість Стерджен знову заговорити про вихід країни із Сполученого Королівства.

У березні 2017 року шотландський парламент підтримав проведення нового референдуму про незалежність, але потім Стерджен тимчасово відмовилася від його підготовки, заявивши, що необхідно оцінити умови Brexit.

Нагадаємо, раніше в Шотландії виразили крайнє невдоволення новою угодою по Brexit, запропонованою прем’єр-міністр Великобританії Терезою Мей.

У Великобританії на вулиці Лондона вийшли сотні тисяч людей, які вимагають винести договір за Brexit на референдум. Петиція британців до парламенту з вимогою скасувати Brexit набрала чотири мільйони підписів.

Джерело: Народна Правда