Вбивство Гандзюк: у ГПУ пояснили, чому змінили підозру Мангеру

ГПУ прийняла гучне рішення щодо Мангера

Вбивство Гандзюк: у ГПУ пояснили, чому змінили підозру Мангеру
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Генеральній прокуратурі заявили, що голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру змінили підозру у справі про вбивство херсонської активістки Катерини Гандзюк у зв’язку із отриманими доказами. Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідну заяву зробив речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

В його публікації в Facebook говориться, що “Мангеру органом досудового розслідування змінили підозру на ч. 3 ст. 27 і ч. 2 ст. 27, ч. 2 ст. 121 КК України як організатору злочину, вчиненого за попередньою змовою групою осіб”.

Підозру змінили, додав Лисенко, виходячи із отриманих доказів і наявних у слідства підстав. Яких саме він уточнювати не став.

Також відомо, що у зв’язку з отриманням нових викриваючих доказів змінили підозру на ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України ще п’яти обвинуваченим у цій справі: В’ячеславу Вишневському, Віктору Горбунову, Володимиру Васяновичу, Микиті Грабчуку і Сергію Торбіну. Крім того, ще одного фігуранта “справи Гандзюк” Ігоря Павловського за рішенням суду залишили під вартою.

Зазначимо, ч. 2 ст. 121 – це умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчиненого на замовлення, або спричинило смерть потерпілого.

Раніше журналісти «Слідство.Інфо» повідомили, що Мангера вже не підозрюють у замовленні вбивства, а в замовленні побиття. При цьому до цього його звинувачували в організації вбивства і умисному вбивстві – ця стаття передбачала позбавлення волі від 10 до 15 років або довічне ув’язнення.

Як повідомлялося раніше, у лютому Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжний захід Владиславу Мангеру у вигляді утримання під вартою. При цьому суд дозволив йому внести заставу в розмірі 2 млн. 497 тис грн. 15 лютого за Мангера внесли заставу, він вийшов на волю та обіцяв співпрацювати зі слідством, щоб знайти справжніх злочинців.

Пізніше стало відомо, що ГПУ змінила звинувачення двом фігурантам справи про вбивство відомої херсонської активістки Катерини Гандзюк, пом’якшивши інкриміновані статті КК. Мова йшла про Сергія Торбіна, В’ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова, Володимира Васяновича і Микиту Грабчука – раніше їх підозрювали в умисному вбивстві (ч. 2 ст. 115, що передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 15 років або довічне ув’язнення), тепер звинувачують в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень (ч. 2 ст. 121, яка передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років).

Джерело: Народна Правда