Україна зробила тривожну заяву щодо анексії Донбасу

Росія готується до анексії Донбасу, вважає Володимир Єльченко

Україна зробила тривожну заяву щодо анексії Донбасу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Рішення Росії про видачу паспортів РФ жителям окупованих територій Донбасу необхідне їй для легітимації своєї військової присутності на українській території для захисту майбутніх російських громадян.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це заявив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко на засіданні Ради безпеки ООН.

Loading...

Постпред України проілюстрував свою думку за допомогою аналогії.

“У 2006 році понад 90% жителів грузинського регіону Південної Осетії мали російське громадянство. 8 серпня 2008 року з початком воєнних дій в Південній Осетії тодішній президент РФ зробив наступну заяву на засіданні Ради Безпеки країни. Варто нагадати: цитую: “Зараз в Південній Осетії вмирають мирні люди, жінки, діти, літні люди. Більшість з них є громадянами Російської Федерації. Відповідно до Конституції та федеральних законів як президента Російської Федерації я повинен захищати життя і гідність російських громадян, де б вони не знаходилися. Логіка наших дій зараз визначається цими обставинами. Ми не дозволимо, щоб смерть наших співвітчизників залишилася безкарною. Відповідальні будуть притягнуті до відповідальності”. Кінець цитати”, – нагадав Єльченко.

Він додав, що понад десять років після конфлікту територіальна цілісність Грузії не відновлена. А Женевські міжнародні обговорення, розпочаті у 2008 році за участю ООН, ОБСЄ, ЄС, ще не принесли результатів.

Повертаючись до ситуації на українському Донбасі, постпред наголосив, що російські паспорти, розповсюджені там, легко могли бути використані Кремлем для легітимації своєї військової присутності на українській території для захисту майбутніх російських громадян. Рішення Кремля є очевидним доказом того, що Москва вибирає той самий сценарій.

Єльченко також додав, що Україна добре знає, як майстерно Росія використовує гуманітарний привід для втручання у внутрішні справи і для вторгнення. Він наголосив, що українці дізналися це “не від фінів, поляків чи грузин”, а з власного досвіду.

“Поки ми перебували під радянським пануванням, Москва застосовувала примусову русифікацію і переводила російських поселенців в неросійські райони. Тепер, під приводом захисту етнічних росіян і всіх російськомовних, Москва намагається відновити своє панування, втручаючись у внутрішні справи, і приєднавши території. Ми дуже добре знаємо на Донбасі, в Південній Осетії та Абхазії, що російські танки і ракетні установки є улюбленими засобами Москви для захисту російськомовних. Ми також знаємо, що «чисто гуманітарна дія» паспортного розповсюдження, як правило, є прелюдією до подальшої агресії та анексії, як сьогодні підкреслив парламент України”, – наголосив постійний представник України при ООН.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що указ президента РФ Володимира Путіна про спрощену процедуру видачі паспортів РФ жителям окупованих територій Донбасу є підготовкою до його анексії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...