Crew Dragon вибухнув: що насправді сталося з кораблем SpaceX

Можливо, до вибуху дійсно привела якась аномалія

Crew Dragon вибухнув: що насправді сталося з кораблем SpaceX
Автор Романова Марі в Наука/Новини

Аномалією, про яку повідомили в компанії SpaceX відразу після провалу вогневих випробувань космічного корабля Crew Dragon, став справжній вибух.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, незважаючи на те, що в SpaceX спробували пом’якшити удар і не згущувати фарби, західні ЗМІ відразу повідомили правду про гучний провал.

Loading...

Стежать за перемогами та невдачами приватної аерокосмічної компанії Ілона Маска і по інший бік океану. Так, видання Naked science пише:

“Іноді, коли маленька металева капсула заповнюється ракетним паливом, може статися вибух. Саме це і сталося на минулих вихідних, коли приватна аерокосмічна компанія SpaceX проводила статичні випробування двигунів SuperDraco системи аварійного порятунку екіпажу нового космічного корабля Dragon 2 … Scientific American, Business Insider і Quartz в один голос заявили: “Crew Dragon вибухнув”.

Видання також звинувачує аерокосмічну компанію в нечесній грі – мовляв, в NASA завжди називали речі своїми іменами, а SpaceX вперто називають вибух аномалією.

“SpaceX провела серію випробувань двигуна на тестовому апараті Crew Dragon на тестовому стенді на Посадковій зоні № 1 на мисі Канаверал, Флорида. Початкові тести пройшли успішно, але в ході фінального тесту на випробувальному стенді сталася аномалія”, – йшлося в офіційному повідомленні.

Через те,  що вибухи для космічної індустрії означають: смерть, втрату величезних коштів і скасування досліджень, у компанії поки відмовляються вживати відповідний термін. Однак в мережі опублікували відео, на якому начебто видно сам вибух. Ролик дуже поганої якості. Про нього також говорить редактор видання ArsTechnica Ерік Бергер.

Crew Dragon вибухнув: що насправді сталося з кораблем SpaceX

Нагадаємо, про те, що вогневі випробування космічного корабля Crew Dragon від SpaceX, які провели на тестової майданчику у Флориді, закінчилися невдачею, стало відомо 22 квітня. Глава NASA дав зрозуміти, що агенство не злякав дим. Джим Брайденстайн говорив, що саме для своєчасного виявлення таких аномалій і потрібні тестові випробування. Він також додавав, що NASA і SpaceX вивчають аномалію: «Ми всі дізнаємося, внесемо необхідні корективи і безпечно продовжимо нашу програму комерційних запусків екіпажів».

Джерело: Народна Правда
загрузка...